Aktuální článek
High Tech

High Tech

  • Dnes si představíme organické hnojivo Hesi Boost, novinku na podporu kvetení a zrání, papírky z ryzího zlata 24K Gold Rolling Papers a CO2 Boost, jednoduchý a ekologický systém k obohacování pěstebního prostředí o CO2.

Hesi Boost

Novinka Hesi Boost je organické hnojivo pro podporu kvetení a zrání. Takovým směsím se říká souhrnně květové stimulátory a Hesi patří mezi firmy, které je umí dělat dobře. Boost obsahuje enzymy získané z ovoce, mírnou dávku fosforu a draslíku a stopové prvky, které urychlují proces dozrávání a pomáhají rostlinám zužitkovat maximum dostupných živin. Látky jako kyselina alginová nebo galaktol pomáhají rostliny zahustit tím, že jednotlivá patra rostou blíže u sebe a posílí se boční větvení. Použít se dá v v zemině, kokosu a v hydroponii. Boost je také velmi koncentrovaný. Litr vystačí na výrobu 500 litrů zálivky.
www.hesi.nl/czech

24K Gold Rolling Papers

Jakkoli je to neuvěřitelné, název výrobku je zároveň jeho dokonalým popisem. 24K Gold Rolling Papers jsou skutečně papírky z ryzího zlata, dokonce toho nejryzejšího, tedy 24 karátů, což znamená 99,9% zlata. První reakcí bude pravděpodobně zděšení, protože kouření zlata přeci nemůže být zdravé. Realita je ale jiná a výrobce má k dispozici seriózní studii, která potvrzuje zdravotní nezávadnost takovýchto „papírků“. Naprostá většina zlata zůstane v popelníku a to málo, které člověk skutečně vykouří, je prakticky neškodné. Druhá otázka, jež se docela nabízí, je „proč bych si měl balit jointa do zlata?“ Na to není lehká odpověď. Pokud se ale chcete blýsknout (doslova), asi existuje jen málo věcí, které upoutají pozornost více než 24K Gold Rolling Papers. Nejsou zrovna levné, ale co by člověk čekal u zlatých plíšků? Extravagance je prostě drahá a papírky ze zlata jsou extra extravagance.
www.goldpapers.eu

CO2 Boost

doporučujeme

Rostliny během dne spotřebovávají oxid uhličitý a uhlík z něj využívají jako základní materiál pro stavbu složitějších organických sloučenin. Protože při indoorovém pěstování je oxidu uhličitého spíše nedostatek, je vhodné ho dodatečně přidávat. Rostliny jsou navíc schopné využít tohoto plynu mnohem více, než se ho běžně nachází v atmosféře, jeho zvýšený obsah vylepšuje odolnost rostlin proti různým deficitům, nemocem i škůdcům. CO2 Boost je jedním z výrobků, které vám umožní v tomto směru poskytnout rostlinám maximum. Jedná se o sice poněkud dražší, ale velmi kvalitně řešený zdroj výše zmíněného plynu. Pro menší prostory se prodává ve formě sáčků Boost Buddy, které se jednoduše otevřou a způsobně vydechují obsažené bakterie po dobu asi šesti měsíců. Pro větší pěstební prostory se hodí produkt Boost Bucket, obsahující zabudovanou vzduchovou pumpu, která se stará o pravidelné dávkování. Pokud se kyblík zapojí do stejného režimu jako světla (v noci rostliny beztak dýchají kyslík), vydrží až tři měsíce, tedy celé pěstební cyklus.
www.co2boost.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!