Aktuální článek
Tip na knihu: Pharmako/Gnosis – Moc rostlin a cesta jedů

Tip na knihu: Pharmako/Gnosis – Moc rostlin a cesta jedů

  • Pharmako/Gnosis je kniha pro „rostlinné lidi“, kteří zde najdou nádhernou tapisérii botaniky, odborné chemie, farmakologie a historie, bohatě protkanou básnickou imaginací, sugestivní směsí logiky a mytologickou tradicí.

Nebo jinak. Alchymistické pojednání psané člověkem, jenž se sám vydal na „cestu jedů“, a čtenáři tak předkládá prožitý a tajuplný svět rostlin a látek měnících lidské vědomí.

Ještě jinak. Postmoderní čtení pro všechny ty, jimž učaroval např. Terence McKenna a kteří pokračují stále dále. Že by… Struktura knihy je třírozměrná a holografická. Začněte odkudkoli.

Knihu Pharmako/Gnosis  – Moc rostlin a cesta jedů objednávejte v e-shopu edice Legalizace.

Čtěte ji pozpátku. Knihy jsou od přirozenosti lineární, ale to je pouze jeden z možných pohledů — jiná propojení mohou být mnohem smysluplnější. Hm… Dočtete se o látkách zvaných fantastika (Povijnice » Lysohlávky » LSD » Jerlín » Peyotl » San Pedro » Ayahuasca » Jurema » Harmala » Ropuchy » Tryptaminy » DMT) a daimonika (Durman » Elementálové » Ketamin » Muchomůrka » Iboga).

Je to taková nevyřčená věc… „Cesta jedů“ není cesta pro každého, čtenář v knize nabyde „nebezpečné znalosti“, ty jsou však bezpečnější, než „nebezpečná neznalost“. Nakonec vám nezbyde, než se zamyslet nad něčím jako třeba: Navíc se zdá, že Realita má nějakou hlubší strukturu, která má spíš něco společného s časem než se slovy.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!