Aktuální článek
Drogová poradna – Podivný stav z marihuany

Drogová poradna – Podivný stav z marihuany

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

 Dobrý den, dal jsem si marihuanu v malém množství. Stav vyprchal a vše bylo ok. Ale den nato sem se cítil úplně jinak. Jako bych to nebyl já. Vnímání reality se změnilo, jako bych byl dál ještě v tom „stavu“. Je to už skoro měsíc a trápí mě to. Jak bych se od toho mohl očistit? Jsem zoufalý.

Zdravím,
těžko říct, o co přesně se ve vaší situaci jedná. Zmiňujete se pouze o jednom užití marihuany a to ještě poměrně malého množství. Po jednorázovém užití marihuany je flashback (návrat stavu obdobnému jako po užití drogy, ačkoli je člověk střízlivý) celkem vzácný. Navíc se stav v horizontu minut či hodin většinou sám od sebe upraví. Výjimečně se stává, že marihuana zafunguje jako spouštěč psychických problémů, které by jinak zůstaly skryté nebo propukly později. Nebo snad trpíte nějakou psychickou poruchou, se kterou navštěvujete lékaře. Považujete se jinak za úzkostného? Jestli již měsíc marihuanu neužíváte, bude vaše tělo vyčištěné a žádné očišťovací čaje nepomohou. Proto bych se na vašem místě obrátila na odbornou pomoc, nejlépe na někoho z oboru adiktologie a psychiatrie.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!