Aktuální článek
Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

Smrt za mřížemi kvůli pár gramům konopí

  • Podobný scénář se bude bohužel nejspíše často opakovat – z výletu do Colorada, kde je konopí od 1. ledna 2014 legální, se dvě sestry vracely do sousedního Kansasu a kvůli vysoké rychlosti je zastavila policie. Při kontrole vozidla se strážcům zákona podařilo najít malé množství konopí, které je v Kansasu ilegální, což v důsledku vedlo během dvou dní k tragickému úmrtí jedné z nich.

Sestry Joy Biggisová a Brenda Sewellová si neuvědomily, že jim zbyla trocha konopí z víkendového výletu do Colorada, čímž se z nich po překročení hranic s Kansasem automaticky stali zločinci.

Policisté je okamžitě po objevení ilegální substance poslali za mříže a odebrali jim osobní věci. Přes opakované žádosti neposkytli Brendě léky, které tato vážně nemocná žena užívala kvůli fibromyalgii, žloutence typu C a problémům se štítnou žlázou.

Zničená rodina nyní žádá po úřadech a policistech vysvětlení, proč byly Brendě odepřeny na dva dny léky, které musela užívat pravidelně.

Těmito zdravotními obtížemi trpěla dlouhodobě (také proto užívala i konopí) a všechny své léky nosila v jedné krabici, jenomže tu ji policisté odmítli vydat s odůvodněním, že k lékům nemá původní obaly, a tudíž není možné na místě ověřit, o jaké léky se jedná.

Vyšetřování místo vyšetření

Po dvou dnech v cele bez léků se Brendě udělalo špatně. Podle sestry Joy jí ještě předtím, než zcela zkolabovala, začaly téct sliny z úst. Joy se společně s další ženou umístěnou na cele pokusily Brendu probudit a okamžitě upozornily stráže.

Podle Joy Biggisové byla nicméně reakce ostrahy zoufale pomalá, a než se podařilo Brendu převézt do nemocnice, zemřela. Zničená rodina nyní žádá po úřadech a policistech vysvětlení, proč byly Brendě odepřeny na dva dny léky, které musela užívat pravidelně, a proč příslušní policisté nepřivolali lékařskou pomoc rychleji.

Mladší bratr, který nechtěl být jmenován, truchlil nad zcela zbytečnou ztrátou: „Brenda sice měla zdravotní problémy, ale nebylo to nic životu nebezpečného – dokud měla k dispozici své léky, bylo vše pod kontrolou.“

Tiskové oddělení policejního oddělení v okrese Sherman se vyjádřilo pro deník Wichita Eagle v tom smyslu, že „stále probíhá vyšetřování příčiny úmrtí a dokud nebude ukončeno, nemůžeme se k případu nijak vyjadřovat.“

Ať budou závěry tohoto vyšetřování jakékoli, nic se nezmění na tom, že Brenda Sewellová se stala další naprosto zbytečnou obětí války proti drogám.

Zdroj: www.kansascity.com
Překlad: Lukáš Hurýsek

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!