Aktuální článek
Medical Cannabis Bike Tour se připravuje na start…

Medical Cannabis Bike Tour se připravuje na start…

  • Cyklisté z celé Evropy už se sjíždějí na start třetího ročníku Medical Cannabis Bike Tour, aby mezi 11. a 13. březnem urazili 400 kilometrů v náročném španělském terénu.

Tour vede z Valencie do Barcelony a jejím cílem je vybrat 75 000 euro na nezávislý výzkum zaměřený na využití kanabinoidů při léčbě rakoviny. Díky příspěvkům sponzorů z minulých ročníků byla financována rozsáhlá vědecká studie na Madridské univerzitě.

Dr. Guillermo Velasco a dr. Manuel Guzman jsou průkopníky v oboru a zkoumají, jak přesně kanabinoidy napomáhají likvidaci rakovinných buněk a jak se dají kombinovat s dalšími látkami používanými při léčbě nádorových onemocnění.

MC Bike Tour založili před třemi lety konopní aktivisté Luc Krol a Matej Munih, jimž do života zasáhla rakovina (Matej sám svedl s nemocí úspěšný souboj). Jelikož byli frustrovaní tím, jak nedostatečný je vědecký výzkum v oblasti léčby rakoviny konopím, rozhodli se s tím něco udělat.

První ročník absolvovali sami dva. V roce 2013 se k nim přidalo přes 20 jezdců ze Španělska, Holandska, Slovinska a Rakouska. Letos jich má být více než 40 a budou pocházet nejen z celé Evropy, ale i ze Spojených států.

Luc k tomu poznamenává: „Od začátku projektu nás lidi fantasticky podporují a každým rokem je to čím dál lepší. Rakovina je palčivým celosvětovým problémem, a přitom se množí důkazy, že konopí proti ní skutečně pomáhá. Touto sportovní akcí chceme zvýšit povědomí o léčebných účincích konopí a pevně doufáme, že se nám podaří změnit předsudky proti němu a zároveň vybrat dost financí na přelomový výzkum.“

Dr. Guillermo Velasco z Madridské univerzity k tomu dodává: „Prostředky získané v rámci této cyklistické akce nám umožnily zahájit výzkum kanabinoidů ve zcela nových oblastech, kde se rýsují velice slibné možnosti budoucí léčby rakoviny.“

Kontakt

Máte-li zájem o více informací, kontaktujte prosím Luca Krola.
Email: press@medicalcannabis‐biketour.com
Telephone: +31 – 206795422
www.medicalcannabis-biketour.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!