Aktuální článek
Přihlaste se na kurz Hany Gabrielové – Konopí v praxi

Přihlaste se na kurz Hany Gabrielové – Konopí v praxi

  • Konopí je dnes opředeno silnými předsudky, neučí se o něm na školách a média jsou k informování o jeho potenciálu rezervovaná. Lékaři se při vyslovení slova konopí bojí, aby nepřišli o svou léty budovanou kariéru, státní úředníci jeho existenci přehlížejí a mladí lidé o něm často vtipkují. Tento kurz si klade za cíl otevřít vám dveře do světa konopí...

Účastníkům kurzu, který se koná 4. března 2014 v Antikvariátu v Jihlavě, nabízí lektorka Hana Gabrielová, seznámení s konopnou rostlinou a jejím širokým potenciálem využití v praxi.

Dozvíte se, kde končí hranice využití konopí jako suroviny a začína jeho pojetí jako drogy. Na obrázkových prezentacích uvidíte, co se z konopí všechno dá vyrábět a pochopíte, proč se konopí dostalo do popředí zájmu předních designových firem či výživových poradců. Chystáte se stavět dům a zajímají vás přírodní materiály? Zjistíte, jaké přednosti mají konopné materiály oproti konvenčním, jaký význam konopí poskytuje českému zemědělství i jaké jsou jeho ekologické aspekty.

Léčebné účinky konopí zaznamenali obyvatelé staré Číny a dodnes jej využívá indická ayurvéda. Jak je to s dostupností konopí českým pacientům a jak vlastně fungují konopné látky v těle? I na tyto otázky vám lektorka odpoví v rámci  kurzu.

Konopím lze nejen léčit, ale můžete z něj postavit i dům, vyrobit hudební nástroj, využít k výrobě papíru či použít jako zdravou potravinu. Přestavení potenciálu, který konopí dnešní společnosti přináší, bude zasazen do kontextu živoucích projektů u nás i ve světě.

Součástí kurzu je i ochutnávka konopných potravin s praktickou ukázkou jejich přípravy a použití. Začátek kurzu je v 18.00 hodin a vstupné je dobrovolné.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!