Aktuální článek
Drogová poradna – Sebevědomí

Drogová poradna – Sebevědomí

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Dobrý den. Když nejsem pod vlivem marihuany, citím se trochu zoufalý a bezmocný, vše mi utíka a já s tím nemohu nic dělat. Naopak po požití jsem někdo úplně jiný, vše má svůj čas a místo a já se neostýchám projevit svůj názor. Kvůli tomu si dávám dvakrát do týdne jointa. Nevím, co s tím dělat, a vnímám to jako problém. Rád bych slyšel názor někoho, kdo poradí.

Zdravím Vás, cením si důvěry, se kterou se obracíte na naši poradnu. Dal jste o sobě poměrně málo informací, ale troufám si odhadnout, že jste nějaké problémy se sebevědomím měl už dříve. Marihuana je určitě nevyřeší. Může Vám nejspíš pomáhat nějakou dobu, ale po delším čase může hrozit, že k Vašim současným psychickým problémům budou přibývat další. Těžko dokážete pod vlivem marihuany zvládat život se všemi jeho povinnostmi a těžkostmi.

Podobné nebo ještě náročnější to může být z mnoha důvodů i v intervalech střízlivosti. Určitě existují cesty a způsoby, jak s Vaším problémem pracovat směrem k uzdravení a klidu, směrem ke spokojenému životu a přátelské komunikaci s okolím i se sebou samým. Doporučuji Vám spojit se s odborníky některého zařízení, které se zabývá drogovou problematikou, případně poskytuje psychologickou podporu nebo psychiatrické služby. Nikdo Vás nebude odsuzovat nebo kritizovat, dozvíte se o možnostech vhodné terapie. Uvidíte, že se Vám už po prvním rozhovoru uleví. Nejspíš půjde o běh na delší trať, ale nemáte se čeho bát.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!