Aktuální článek
Drogová poradna: Změny nálad

Drogová poradna: Změny nálad

  • Rubrika je připravena ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Dobrý den. Dlouhodobě řeším problém s přítelem, který je podle mého názoru závislý na marihuaně. Kouří ji denně, ačkoliv tvrdí, že v malém množství. Nejvíc mne trápí jeho agresivita a změny nálad. Pokud si nezakouří, je náladový, nesnášenlivý a přecitlivělý. Jakmile si zakouří, jakoby se uklidnil. Nevím, jak ho přimět přestat a zda to bude vůbec možné. Děkuji moc za každou radu.

Zdravím Vás. Konzumace THC se příteli vkradla do každodenního života, potažmo i Vám a asi je i zcela legitimní, že se Vám to nelíbí. Chápu, že máte plno otázek a hledáte možná řešení, ale pokud si přítel svůj problém neuvědomí a nebude ochotný s tím něco dělat, sama s tím pravděpodobně nic moc nenaděláte. Motivovat ne zcela motivovanou osobu sice není úplně nemožné, ale je to tak trochu ,,běh na dlouhou trať”.

Rozhodně není možné sem napsat pár zázračných vět, které ihned přítele navedou na cestu spolupráce. Doporučuji se spojit s nějakým zařízením, které pracuje s konzumenty nelegálních drog a tam využít poradenské služby. Nejenže si doplníte informace a poradíte se, jak vhodně postupovat dál, ale průběžně budete moci i konzultovat nově vzniklé situace. Je to dlouhodobý a systematický proces. Zároveň je to i určitý druh podpory, což v takových situacích není k zahození.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!