Aktuální článek
Přátelé konopí: George Michael

Přátelé konopí: George Michael

  • GANJA HRDINOVÉ, MARIHUANOVÉ HVĚZDY A ZKOUŘENÉ CELEBRITY

Vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou,
*25. června 1963, Anglie; zpěvák, hudebník, producent

Jeden z nejúspěšnějších popových zpěváků všech dob pochází z rodiny kyperského přistěhovalce a anglické tanečnice. Po skromných hudebních začátcích, kdy působil jako lokální DJ a člen ska kapely The Executive, založil v roce 1981 spolu s Andrewem Ridgeleym duo Wham!, se kterým okamžitě slavil obrovský úspěch.

Duo pokračovalo až do roku 1986 a následně se zpěvák a multiinstrumentalista George vydal na neméně úspěšnou sólovou dráhu. Během své kariéry spolupracoval s takovými hvězdami jako Aretha Franklinová, Elton John nebo Paul McCartney, stal se nejhranějším interpretem v britských rádiích v období let 1984–2004 a získal nespočet cen včetně dvou Grammy. Často se spekulovalo o Michaelově sexuální orientaci, kterou si zřejmě dlouho nebyl jist ani on sám, až nakonec v roce 1998 ve vysílání CNN přiznal, že je gay.

S konopím má zpěvák bohaté zkušenosti a také nejeden trabl. Na starším videu z backstage v Madridu zapaluje jointa a vypráví: „Díky hulení jsem zdravej a šťastnej. Myslím, že je to skvělá droga pro kreativní lidi, ale je potřeba objevit ji ve správném období života. Nejprve byste měli něčeho dosáhnout, jinak vás tráva může připravit o ambice. Já jsem začal hulit až někdy ve dvaadvaceti…“ V roce 2007 byl poprvé přistižen pod vlivem marihuany za volantem, což ho stálo napomenutí, na dva roky odebraný řidičák a veřejně prospěšné práce.

Od té doby se opakovaně nechal slyšet, že se snaží hulení omezit, například v roce 2009 se v rozhovoru pro Guardian pochlubil, že kouří už „jen asi sedm až osm jointů denně místo dřívějších pětadvaceti.“ Ani tento nesporný úspěch ho však neochránil před dalším průšvihem: když se nad ránem 4. července 2010 vracel totálně zkouřený z londýnského průvodu Gay Pride, nabořil se svým range roverem do jakéhosi fotoobchůdku a vzbudila ho až přivolaná policie, která u něho našla dva ubalené jointy a spoustu THC v krvi.

To už mu u soudce neprošlo a musel si kromě tučné pokuty a pětiletého zákazu řízení natvrdo odsedět polovinu z osmitýdenního trestu odnětí svobody. Až když koncem roku 2011 prodělal těžký zápal plic a byl ve vážném ohrožení života (za což podle zpěvákova exmilence Zdeňka Tovary mohla „nekvalitní česká tráva“), rozhodl se s Michael s hulením skoncovat definitivně. Takže Georgi, opatrně a všeho s mírou!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!