Aktuální článek
Konopný výtažek jako všelék!

Konopný výtažek jako všelék!

  • O korupci, kvůli které se konopí neužívá pro lékařské účely, v tomto článku mluvit nebudu. Místo toho se zaměřím na to, jaké léčivé účinky konopí jsem osobně zažil a proč si myslím, že tak výtažek působí.

Medicína pro každého

Na základě svých zkušeností si myslím, že se kvalitním konopným výtažkem dají léčit všechny formy nemocí a zdravotních potíží. Konopný výtažek je jako lék neškodný. Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí. Nezapomeňme, že i např. aspirin, který lidé považují za naprosto neškodný lék, po celém světě každoročně způsobuje tisíce úmrtí.

Hledáte-li bezpečný lék, můžete přestat hledat. Stačí se podívat, co dokáže konopí. Kromě toho si tuto medicínu dokáže vypěstovat a vyrobit každý. Jeho užívání navíc nemusí předepisovat lékař. Budete-li si pěstovat konopí pro lékařské účely, budete mít k dispozici svůj vlastní zdravotnický systém, který navíc bude fungovat mnohem bezpečněji a účinněji než cokoli, co nám v současnosti nabízí oficiální medicína. Bez lékařů se samozřejmě neobejdete, např. když si budete potřebovat srovnat zlomenou nohu, rozhodně ale nebudete potřebovat všechny ty chemikálie, které do nás cpou.

Konopí je medicína pro široké masy a nikdo nemá právo kontrolovat nebo řídit to, jak se bude užívat. Jsme každý jiný a každý máme rozdílnou toleranci na téměř cokoli. Takže to, kolik výtažku kdo z nás potřebuje k tomu, abychom si dokázali udržet dobré zdraví, je jen a jen na každém z nás.

Za ta léta jsem se setkal se spoustou lidí, kteří po letech léčby zdravotnickým systémem ani nevěděli, co jim vlastně je, a neznali diagnózu. Výtažek ale znovu předvedl svou obrovskou léčivou sílu a jejich zdravotní problémy se vyřešily.

Konopím proti stárnutí

Důležitým aspektem konopí jako medicíny je i to, jak působí proti stárnutí. S přibývajícím věkem nám postupně chátrají životně důležité orgány, a to samozřejmě poškozuje i jejich funkci. I velmi malé dávky konopného výtažku je ale dokáží rejuvenovat (omlazovat). Často slýchávám, že se lidé po krátké době užívání výtažku cítí o dvacet až třicet let mladší.

Pojďme tuto debatu ale posunout na další úroveň. Co se děje s lidmi, kteří dlouhodobě užívají velké dávky konopného výtažku? Mé tělo po devíti letech užívání výtažku rozhodně nevypadá na šedesát, spíš na mnohem méně. Mám-li výtažek, užívám obvykle přibližně čtvrt gramu denně. Výtažku ale nikdy není dost, takže ho neužívám úplně pravidelně, spíš velmi chaoticky.

Na základě zkušeností s výtažkem by mě opravdu moc zajímalo, co by se stalo, kdyby někdo dlouhodobě užíval velké dávky výtažku. Dokázal by se tak zastavit proces stárnutí? Možná by lidi místo stárnutí začali mládnout, nevím. Podle účinků výtažku na mé tělo to tak ale rozhodně vypadá. Až jednou budu mít dostatek výtažku, začnu ho užívat gram denně po dobu jednoho roku a uvidíme.

Od spousty lidí jsem slyšel, že jim výtažek připadá jako studna mládí. S tím podle svých zkušeností nemůžu než souhlasit.

Celý život slýcháme, že zdravotnický systém hledá preventivní medicínu. Existuje snad nějaká lepší medicína než konopný výtažek? Podle toho, co jsem už viděl, si myslím, že kdyby děti denně dostávaly jako doplněk stravy kapičku výtažku, pravděpodobně bychom už nikdy neslyšeli o nemocech jako cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho dalších.

Neříkám tady, abychom děti „sjížděli“ výtažkem. Na výtažek si člověk rychle zvykne, takže jeho účinky pak nejsou nijak výrazně poznat nebo cítit.

Konopný výtažek je bezpečný a neškodný lék a jeho konzumace dokáže prospět lidem ze všech věkových skupin, děti nevyjímaje. Pokud tedy systém opravdu chce nějakou preventivní medicínu, tady ji má. Proč ji tedy stále odmítá používat?

Na rakovinu s melatoninem

Vím, že slova jako všelék mohou být pro mnohé příliš velkou pilulkou. Když jsem pracoval ve zdravotnickém systému, taková slova se považovala za vtip. Jak jinak ale mám výtažku říkat po tom, kdy jsem na vlastní kůži zažil a viděl, co dokáže?

Který jiný lék funguje na všechno a dokáže v mnoha případech vyléčit potíže, které jsou považovány za neléčitelné? Co jiného dokáže vyléčit bez jizev popáleniny třetího stupně nebo zahojit bércové vředy?

Řeknu vám který – žádný. Proč se tedy nepoužívá? Jako lék, který by zmírnil naše utrpení a dokázal nás uzdravit? Nic lepšího neexistuje, takže asi proto.

Stejně jako mnoho ostatních jsem si přečetl desítky či stovky tzv. vědeckých studií. Většinou byly stejně o syntetickém THC, které se přírodnímu THC a dalším kanabinoidům nijak nevyrovná, a tak či tak mě moc nenadchly.

Po všem tom studiu jsem se stejně nic moc nenaučil. Výtažek ale dále způsoboval jeden zázrak za druhým, takže proč bych se tím měl trápit?

Už jsem skoro ztratil naději, že bych někdy přišel na to, proč výtažek tak dobře funguje na nejrůznější zdravotní problémy. Nedávno jsem ale po rozhovorech s paní Batyou Starkovou přišel na to, co by mohlo být tím chybějícím kouskem do skládačky.

Batya mi poslala spoustu informací o melatoninu a šišince, která jej produkuje. A právě šišinka (epifýza neboli nadvěsek mozkový) je pravděpodobně z velké části odpovědna za hojení těla. Vytváří totiž hormon melatonin (nazývaný také hormon tmy), který mimojiné podporuje imunitní systém, zpomaluje stárnutí a je účinný proti rakovině. Je-li narušena funkce šišinky, vytváří se mnohem méně melatoninu a tělo tak může snadněji onemocnět.

Podle některých studií mají lidé trpící rakovinou nízké hladiny melatoninu. Přitom ale platí, že podle jiných studií se po kouření konopí hladina melatoninu zvyšuje. Dokážete si tedy asi představit, co s hladinou melatoninu dělá výtažek v koncentrované formě.

S věkem stoupá kyselost našeho těla a v kyselém prostředí se rakovině daří jako rybě ve vodě. Proto je u pacientů s rakovinou a dalšími zdravotními potížemi velmi důležité zvýšit pH těla. Výtažek to sice dokáže sám o sobě, je ale dobré tělu pomoci. Velmi rychle lze zvýšit pH těla např. pomocí citrónové šťávy a jedlé sody, přírodnější je ale pít vodu s vysokým pH.

Nádory jsou pouhým příznakem zdravotního problému v těle lidí s rakovinou. A aby se rakovina vyléčila a nevrátila, je nutno vyléčit i tuto výchozí potíž. Melatonin putuje do každé buňky v našem těle a je klíčem k dobrému zdraví. Nemluvím zde pouze o rakovině, hladiny melatoninu jsou podle všeho důležité pro léčbu všech zdravotních potíží. Teď už si to jen stačí propojit tak, jak jsme si je propojili s Batyou.

Konopný výtažek tisícinásobně zvyšuje hladinu melatoninu a (nejen tím) podporuje ozdravení celého těla. Vysoká hladina melatoninu vytvořená šišinkou tělu nijak neubližuje, ale dokáže „znepříjemnit život“ zdravotní potíži a následně ji eliminovat. Jestli tomu dobře rozumím, tak by toto spolu se zvýšením pH a současnou detoxikací těla pomocí výtažku mohlo být jedním z hlavních důvodů léčivých účinků tohoto léku.

Já ani lidé kolem mě nejsme lékaři ani vědci a to, že s tím nepřišli oni, je pro mě stejnou záhadou jako pro vás. Po letech vlastního studia a výzkumů je to ale zatím jediné vysvětlení, které vše propojuje a podle kterého to jde snadno vysvětlit. Je to samozřejmě hypotéza, kterou bude nutno prokázat.

Hledání odpovědí

Musíme se ale podívat i na to, co způsobuje zhoršení funkce šišinky. Obvykle je to následkem našeho životního stylu a věcí, se kterými se dostáváme do kontaktu každý den, např. mobilních telefonů.

Firmy vyrábějící mobilní telefony o tom nerady mluví a byly by raději, kdybychom o tom mlčeli i my. Naše těla ale fungují na základě elektrických impulsů. Myslíte si, že je dobré dávat si k hlavě něco, co vytváří elektromagnetické pole, které dokáže narušit elektrické impulsy, které naše tělo udržují při zdraví?

Mobilní telefony jsou ale jen špičkou jednoho z mnoha pomyslných ledovců. Podívejte se na studie výskytu rakoviny u lidí, kteří žijí v blízkosti vedení vysokého napětí. Sám jsem nechápal, jak a proč je to důležité, dokud si jeden z mých přátel nevyléčil srdeční potíže jen tím, že si nechal v domě opravit dvě závady na elektrickém vedení.

To, kolik z toho, s čím často přicházíme do kontaktu, nám může ublížit na zdraví, je děsivé. Existuje ale samozřejmě i spousta dalších způsobů, jak si můžeme ubližovat.

Dokáže mi třeba někdo racionálně zdůvodnit, proč se dnes takřka do všeho přidává fluor? Neříkejte mi prosím, že je to kvůli zubnímu kazu. Nepoužívali náhodou Hitlerovi lidé fluor k tomu, aby dokázali udržet vězně v koncentračních táborech v klidu, aby se nebouřili a nesnažili utéct? Někdy si říkám, co ten náš systém asi má za lubem, když nám dává tolik fluoru. Nezavání vám to, co se děje, trochu tábory smrti? O tom, jaký vliv má všechen ten fluor na naše mozky a šišinky, můžu jen spekulovat. Zato úspěšně. A co účinky všech těch chemikálií, které do nás cpou lékaři? Co myslíte, dokáží ovlivnit činnost našich šišinek a dokáží rychleji zvyšovat kyselost našeho těla?

Odpověď na to budou muset najít odborníci z řad lékařů.

A co naše potraviny? Maso, které se prodává v Kanadě a některých dalších státech, se v Evropě nesmí prodávat. Jako by Evropané nad kanadským masem ohrnovali nos, protože obsahuje příliš mnoho nečistot jako jsou antibiotika a růstové hormony. Nepřichází vám divné, že se kanadské maso v Evropě považuje za nezdravé? I přesto se ale v Kanadě volně prodává všem, kteří jsou dostatečně hloupí na to, aby je jedli.

A co teprve ovoce a zelenina a všechny ty další dobroty, které nám prodávají v supermarketech? Pesticidy, aditiva, konzervanty, genetické modifikace – nezní to opravdu chutně?

Nikdo z těch, kteří mají v těchto oblastech rozhodovat, se ale nezvedl a nic s tím neudělal, takže všechny ty potraviny jsou pro nás asi dobré. Věřte své vládě – ta by přece nikdy nepovolila nic, co by pro vás mohlo být škodlivé, že ano?

Jak sami vidíte, téměř všechno, s čím přicházíme do kontaktu, může mít vliv na naše zdraví a životní pohodu. Samozřejmě také platí, že mnohé z výše uvedených může mít devastující účinek na správnou funkci šišinky.

Skoro to vypadá, jako by věděli, že nám narušením funkce šišinky můžou poškodit zdraví, abychom potřebovali ty jejich báječné chemické léky. Samozřejmě takhle by o tom uvažoval jen někdo posedlý konspiračními teoriemi. Myslíte si o tom to co já? Pokud ano, vítejte v azylu.

překlad Mgr. Jindřich Bayer

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!