Aktuální článek
Vaříme s konopím: Dukátové buchtičky s hašišem

Vaříme s konopím: Dukátové buchtičky s hašišem

Redakce
  • Jak na dukátové buchtičky s hašišem vám poradíme v naší rubrice Vaříme s konopím. Recept je z knihy Kathrin Gebhardtové Pečeme s konopím, která vyšla v nakladatelství Volvox Globator.

Suroviny na 7 malých buchtiček:

300 g mouky
20 g droždí
100 ml vlažného mléka
30 g másla
35 g vanilkového cukru
2 polévkové lžíce citronové šťávy
špetka soli
2 g hašiše
1 vejce
troška vody
60 g rozpuštěného másla

Doporučené množství hašiše:

2 g pro 4–7 osob — 0,2 g na buchtičku

Příprava:
Dejte 200 g mouky s kvasnicemi do mísy. Přidejte vlažné mléko a zadělejte hmotu (aby vzniklo hutné těsto). Poprašte moukou, zakryjte a nechte uležet na teplém místě asi 10 minut.

Rozpusťte máslo a smíchejte s citronovou šťávou a solí. Zahřejte hašiš, nadrolte ho a opatrně přidejte do máslové směsi. Na prudkém plameni hašiš rozmíchejte vařečkou, dokud se nerozpustí. Nechte vychladnout a vmíchejte vajíčko, až je směs pěkně krémová. Směs se zbytkem mouky přidejte do těsta a uhněťte do hladké a suché hmoty (pokud je těsto příliš pevné, přidejte trošku vody). Nechte odležet dalších 15 minut.

Předehřejte troubu na 200 stupňů Celsia.

Rozdělte těsto na 7 kusů. Zakulaťte je, namočte jednotlivě do rozpuštěného másla a pak je dejte do pečící nádoby. Ti mlsnější z vás mohou dovnitř vmáčknout čerstvou švestku.

Buchtičky pečte v předehřáté troubě 15 minut, až získají zlatohnědou barvu. Podle chuti posypte práškovým/vanilkovým cukrem.

Tip: Víte, kdy bude těsto perfektní? Až sousedé pod vámi uslyší, jak do něho tlučete… Větší bubliny v těstu se tím totiž rozbijí na spoustu malých bublinek, které lépe vstřebají teplo, a díky tomu budou buchtičky hezky vypečené.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!