Aktuální článek
Drogová poradna: ŠKODLIVOST MARIHUANY

Drogová poradna: ŠKODLIVOST MARIHUANY

  • Rubriku připravujeme ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Ráda bych se zeptala, jaké obtíže a nemoci mohou hrozit při občasném užívání marihuany, mám na mysli jednou až dvakrát do měsíčně. Je pravda, že na každého působí droga jinak? Děkuji.

Zdravím Vás. Jak sama píšete, každý člověk je jedinečně nastaven, a zatímco jednoho při občasném užívání nemusí marihuana nijak poškodit a může se s mírou „prokouřit životem“, jinému může i jednorázové užití způsobit závažné potíže. Někomu může být marihuana příjemným zpestřením volného času, jiný zas po nějaké době bez marihuany nedokáže bez potíží usnout nebo se bez ní nedokáže pobavit či rozveselit.

Znám případ, kdy uživatel bez marihuany radši ani nešel do kina na kvalitní film, protože měl zkušenost, že bez marihuany by ho film nebavil. Často se stává, že marihuana nastartuje psychické poruchy a onemocnění lidem, kteří k nim v sobě nosí náchylnost. Existují i další zdravotní rizika, kterým se mohou vystavovat například lidé s astmatem, lidé s poruchami srdeční činnosti a další. Nerad bych Vás strašil, netvrdím, že se podobné potíže musí dostavit i Vám.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!