Aktuální článek
High Tech

High Tech

Redakce
  • Pravidelný seriál o novinkách představí LED panel AequatorLED, reflexní fólii Orca Grow Film, řídicí jednotku Suzan, Dynamic Duo Bloom Stimulator od Atami, LED světlo GustoSun a seedbanku Humboldt Seeds Organisation.

AequatorLED

Aequator je nová rakouská firma, která se zabývá výrobou vysoce kvalitních LED panelů určených pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Jejich produkt nabízí skutečně vysokou efektivitu, která prý dosahuje až 97,5 %. Životnost dosahuje 60 000 hodin, což je trojnásobek klasických výbojek. Panel je osazen diodami, které září na vlnových délkách 410 nm, 455 nm, 625 nm a 660 nm, což umožňuje rostlinám maximálně využít všechno dostupné světlo. Použití ultrafialových diod (410 nm) přibližuje světelný režim venkovním podmínkám. Ultrafialové světlo je jinak přítomno až u lamp s výkonem nad 1 kW. Panel je montován do kvalitního stínidla se zabudovaným chladicím systémem a předřadníkem, takže ho stačí jen zapojit do zásuvky. Díky vysoké efektivitě diod a volbě světelného spektra dodává 150W panel rostlinám tolik využitelného světla, kolik by dodala 400W výbojka. Za všechny tyto klady je ale potřeba si řádně připlatit.

www.led.aequator.at

Orca Grow Film

Orca Grow Film je novým, v Kanadě vyráběným typem reflexní fólie, která se používá na vnitřek pěstebních boxů k lepší distribuci světelného toku a tím i větší efektivitě osvětlení. Odrazivost materiálu dosahuje 94 %, takže Orca odráží oproti klasické bílé fólii až o polovinu více světla. Díky využití nanovláken rozptyluje světlo velice rovnoměrně do všech stran, čímž se zabraňuje vzniku extrémně exponovaných bodů uvnitř boxu. Rovnoměrnost rozptylu usnadňuje i instalaci, protože fólie dosahuje maximálního rozptylu nezávisle na tom, jak rovný nebo zakřivený je povrch. Orca je vysoce odolná proti vlhkosti a plísním, neobsahuje ani žádné halogeny a změkčovadla, která by se mohla uvolňovat do ovzduší a snižovat tak životaschopnost rostlin. K sehnání je i speciální lepicí páska vyrobená ze stejného materiálu, která umožňuje maximální pokrytí vnitřku boxu.www.orcagrowfilm.com

Řídicí jednotka Suzan

Suzan je splněným snem mnoha pěstitelů. Jedná se o centrální řídicí jednotku pro pěstírnu. Obsahuje přehledný displej, regulační mechanismy a až megalomanskou sadu čidel, což dohromady umožňuje efektivně simulovat prakticky libovolné pozemské klima. Standardně obsahuje 4 teplotní čidla, čidlo oxidu uhličitého a vlhkostní sondu. K tomu je připojeno 8 zásuvek na 230 V, které jsou samostatně regulovatelné. Ovládání je elegantně řešené otočným knoflíkem, který zastane všechny potřebné funkce. K řídicí jednotce se dodává i aplikace pro Windows, která umožňuje přehledně sbírat data a řídit celé zařízení, k použití Suzan není ale nutná. V základu podporuje 14 různých režimů kontroly podle typu připojeného zařízení. Toto pojetí vám dává možnost zapojit skutečně různorodou sadu zařízení od zvlhčovačů přes generátory oxidu uhličitého až po vytápění a osvětlení. Suzan se bohužel na našem území nedá koupit a k dispozici je pouze v kamenných obchodech v domovském Polsku. Snad tuto kouzelnou skříňku začne brzy někdo dovážet, protože pokud si nějaké zařízení zaslouží označení nejlepší přítel growera, je to právě Suzan.

Dynamic Duo Bloom Stimulator od Atami

Po známém Dynamic Duo Bloombasticu s Rootbastikem představuje nyní firma Atami nový Dynamic Duo Bloom Stimulator s Blossom Builder Liquidem. Jedná se o velmi účinnou kombinaci pro období květu. Bloom Stimulator se stará o nárůst produkce cukru, čímž dojde ke zlepšení vůně. Zároveň vylepšuje strukturu květu a zvětšuje jeho objem. Blossom Builder Liquid má unikátní poměr P : K v poměru 1 : 1,5 a je silně koncentrovaný, 0,25–0,5 ml na litr vody. Používá se jako finisher pro poslední 2–4 týdny před sklizní. Pokud zakoupíte 1 litr B’cuzz Bloom Stimulatoru nyní, získáte 50 ml Blossom Builder Liquid zdarma jako bonus.

www.atami.com

GustoSun

GustoSun je revoluční LED světlo pro pěstování rostlin. Při jeho výkonu 320 W je schopno suplovat 600W sodíkovou výbojku se stejnými výnosy při sklizni. Světlo je osazeno novým, účinnějším typem diod, které vytvářejí zcela jiné světelné spektrum než jeho předchůdci. Obsahuje 12 vlnových délek a je schopno maximálně pokrýt potřeby rostlin ve všech fázích jejich vývoje. Samozřejmostí světla jsou naprogramované pěstební fáze pro sazenice (klony), růst a květ s možností regulace dálkovým ovladačem.


www.energeticke-zdroje.cz

Humboldt Seeds Organisation

HSO je seedbankou založenou na spolupráci zkušených šlechtitelů z Evropy a Severní Ameriky. Výběr jména má velký význam, protože Humboldt je kalifornským okresem, proslaveným početnou komunitou venkovních pěstitelů. Právě zde vznikaly některé legendy konopného světa a jedná se o skutečnou Mekku severoamerické konopné kultury. HSO se specializují na odrůdy typicky dostupné jen ve formě klonů, které pomocí pokročilých šlechtitelských technik stabilizují a uvádějí na trh coby semena. V nabídce mají odrůdy jako například Bubba Kush, Chemdawg, OG Kush, Pineapple Skunk, Trainwreck a další. Semena jsou nabízena ve feminizované i regulérní podobě a v nabídce se nachází i několik samonakvétacích odrůd. Dodávána jsou ve zkumavkách vložených do stylových špalíčků ze sekvojového dřeva s vypáleným názvem odrůdy.

www.5semen.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!