Aktuální článek
IACM ZPRAVODAJ: ALJAŠKU ČEKÁ REFERENDUM O LEGALIZACI REKREAČNÍHO UŽÍVÁNÍ KONOPÍ

IACM ZPRAVODAJ: ALJAŠKU ČEKÁ REFERENDUM O LEGALIZACI REKREAČNÍHO UŽÍVÁNÍ KONOPÍ

  • IACM Zpravodaj - ve spolupráci s Mezinárodní asociací pro kanabinoidní léčbu (IACM) přinášíme zprávy a studie ze světa léčby konopím. (www.cannabis-med.org)

V létě letošního roku rozhodnou obyvatelé Aljašky o tom, zda se stanou třetím státem Spojených států amerických, který legalizuje konopí.

Poté, co se stoupencům legalizace podařilo sesbírat více než 36 000 podpisů žádajících referendum, oznámil viceguvernér Mead Treadwell, že se toto lidové hlasování bude konat 17. srpna.

V případě, že se voliči vysloví souhlasně, budou moci osoby starší jednadvaceti let držet až osmadvacet gramů (jedna unce) konopí a pěstovat až šest rostlin pro osobní potřebu. Vznikne také systém distribuce a prodeje ve specializovaných obchodech podobně, jako se tomu již stalo v Coloradu po schválení legalizace na konci roku 2012. V podstatě by se mělo jednat o regulaci na podobné bázi, jakou představuje regulace obchodu s alkoholem.

Co se týče daňové zátěže, do státní pokladny by putovalo 50 dolarů z každé unce prodané koncovému spotřebiteli.

Snaha legalizovat rekreační užívání na Aljašce, kde již bylo stejně jako v dalších jednadvaceti amerických státech legalizováno konopí k léčbě, je součástí reformní vlny, která zasáhla celou zemi. Ještě v tomto roce by konopí mohlo být legalizováno i v Oregonu a očekává se, že Florida se na podzim stane prvním státem konzervativního Jihu, kde bude povoleno využití k léčebným účelům.

„Veřejnost podporuje změnu a chce mít stejný přístup ke konopí jako k alkoholu, přičemž se jedná o změnu prosazovanou jak demokraty, tak republikány,“ vysvětluje mluvčí kampaně za legalizaci konopí na Aljašce Tony Bickford.

Zdroj: www.reuters.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!