Aktuální článek
Poděkování za Million Marihuana March 2014

Poděkování za Million Marihuana March 2014

  • Drazí legalizátoři, děkujeme vám všem za účast na letošní demonstraci za legalizaci konopí. Byli jste skvělí!Ačkoli nám počasí ve večerních hodinách zrovna nepřálo, těší nás, že jste vy skalní, vydrželi až do samého závěru.

Pro ty, kteří nevydrželi, bohužel musím zopakovat, že si na letošním MMM2014 prohibice a represe konopí vybraly svou daň, když byl obviněn, na policejní stanici předveden a vyslýchán obchodní zástupce nizozemské společnosti Paradise Seeds. Podle policie se měl souběžným nabízením semen konopí, plakátů a katalogů konopných odrůd dopustit trestného činu šíření toxikománie, kdy tímto jednáním údajně sváděl jiné ke zneužívání jiných návykových látek než alkoholu a to právě veřejně šířenou tiskovinou, z čehož prý vyplývá i větší společenská škodlivost tohoto jednání. V prvním kole téhle fízlovské buzerace mu byla zabavena konopná semínka za x tisíc korun, v dalším kole bude souzen.

Sdružení Legalizace.cz hrubě odsuzuje takovéto chování policie, kdy se namísto jasné definice trestného činu šíření toxikománie orgány opírají pouze o svůj velmi zkreslený a laický úsudek a obviňují bezúhonné občany bez jakéhokoli odborného posudku.

Zátahy proti growshopům stejně jako policejní buzerace prodejců legálního zboží na MMM2014 je plně v režii a dikci Národní protidrogové centrály, která má svou razii proti jakýmkoli snahám o samopěstování a samozásobení konopím údajně posvěcenou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.

Máme tedy oponenty vskutku silné a „mocné“, na druhou stranu nás legalizátorů je zase více, a pokud by snad chtěli pozavírat všechny, kteří si konopí pro jakoukoli osobní potřebu obstarávají sami, museli by tyto pseudoautority opět stáhnout železnou oponu a zavřít celou republiku jako za totáče. Navíc se zdá, že policejní zátahy proti growshopům, samopěstování či jakékoli propagaci konopí je důsledek připravované aprílové legalizace léčebného konopí, která by jednou měla nabídnout předražené konopí v lékárnách.

Totiž každý, kdo si dnes pěstuje konopí sám, kdo si sám obstarává semínka a informace a kdo si konopí zpracovává na léčebné preparáty nebo ten, kdo takové zboží, informace a služby poskytuje, konkuruje amorální a drzé snaze zákonodárců a odborníků prodávat konopí nemocným za ceny vyšší než jsou dnes ceny na černém trhu.

Dokud se vedle legalizace léčebného konopí neobjeví legalizace pěstování a držení konopí pro osobní potřebu, je zákon o léčebném konopí prachsprostý podraz a tlak na sociálně nejslabší skupinu obyvatel, tedy na pacienty a seniory, kteří budou nucení pod hrozbou trestního postihu nakupovat konopí jen v lékárnách. A to ještě pouze v případě, že tam to konopí vůbec někdy bude!

Zatím jsme svědky pouze policejní šikany, planých slibů a drzému překrucování informací od kvaziodborníků na konopí, které namísto problému a potřeb lidí zajímají především zisky.

Proto znovu opakujeme, paragraf o šíření toxikománie je totalitní přežitek, policejní vymáhání takového zákona připomíná estébácké praktiky a tvrzení, že předražené léčebné konopí v lékárně není to samé jako konopí na vaší zahrádce, je nehorázná drzost a výsměch zdravému rozumu.

Kdo pěstuje, skutečně legalizuje,

Vaše občanské sdružení Legalizace.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!