Aktuální článek
Drogová poradna: ÚLEVA

Drogová poradna: ÚLEVA

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Chci se zeptat, co mám dělat, pokud nechci porušovat zákon (je mi 17 let), ale využívám konopí k léčebným účelům. Mám totiž silně rozvinutou nespavost a odmala deprese kvůli rozvodu mých rodičů. Užívám konopí (vaporizace, čaje atd.), protože odmítám brát prášky, které jsou návykové a nepomáhají mi. Chci se léčit přírodně, neužívám konopí kvůli zábavě. Nebaví mě skrývat se před okolím, ale nikomu o tom nemůžu říct. Je mi jasné, že se nedočkám žádného předepsání od doktora, navíc bych na to neměl dostatek peněz. Bojím se, že na mne přijde třeba policie, kterou mé vysvětlení nebude zajímat. Co mám dělat?

Zdravím Vás, a děkuji za dotaz. Vzhledem k tomu, že píšete o lécích, které vám nepomáhají, předpokládám, že jste v minulosti docházel k lékaři. Nemám představu, jaké léky vám předepsal nebo jaké léky jste zkoušel. Nejspíš ale nešlo o antidepresiva, protože ta návyková ve většině případů nejsou. Některá mají i mírně sedativní účinek, který napomáhá usínání. Pravdou je, že může nějakou dobu trvat, než najdete taková, která vám budou svými účinky vyhovovat.

Zároveň mě napadá, že problémy, jako je nespavost a deprese z rozvodu rodičů, lze také řešit terapeuticky. Což je sice psychicky a časově náročné, na stranu druhou by to splňovalo vaše kritéria – je to legální a neužíval byste marihuanu ani jiné návykové látky. Na každý pád bych vám však doporučila navštívit osobně odborníka.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!