Aktuální článek
Přátelé konopí: Whitney Houston

Přátelé konopí: Whitney Houston

  • GANJA HRDINOVÉ, MARIHUANOVÉ HVĚZDY A ZKOUŘENÉ CELEBRITY

Whitney Houston (* 9. srpna 1963 – † 11. února 2012, USA; zpěvačka, herečka, modelka)

Nedávno uplynuly dva roky od tragického předčasného úmrtí jedné z nejúspěšnějších umělkyň všech dob, na níž se bohužel významnou měrou podílelo právě užívání drog. Legendární Afroameričanka byla nalezena mrtvá v hotelovém pokoji v Beverly Hills ve věku pouhých 48 let, příčinou smrti bylo stanoveno utonutí ve vaně následkem požití drog a srdeční vady (v těle byly identifikovány kokain, konopí, Xanax, Benadryl a Flexeril).

Whitney se od vystupování v gospelovém sboru vypracovala až na samý vrchol popularity a její alba i singly drží řady rekordů v prodejnosti či obsazování předních příček v hitparádových žebříčcích. Podle Guinessovy knihy rekordů je dokonce nejvíce oceňovanou ženskou umělkyní všech dob (získala přes 400 ocenění, mezi nimi šest Grammy a dvě Emmy).

Na začátku své zářné kariéry se těšila pověsti „hodné holky“, to se však změnilo v průběhu devadesátých let po natočení slavného filmu Bodyguard, ve kterém si zahrála po boku Kevina Costnera. V té době se vdala za problémového zpěváka Bobbyho Browna a postupně viditelně zhubla, výrazně se začalo měnit i její chování. Často chodila na zkoušky či schůzky s několikahodinovým zpožděním nebo vůbec a opakovaně rušila koncerty či televizní vystoupení.

Jak později přiznala v televizním rozhovoru s Oprah Winfrey, v té době oba manželé silně holdovali kokainu, který si balili do marihuany: „V roce 1996 už pro nás braní drog bylo každodenní záležitostí. V té době jsem nebyla šťastná, naprosto jsem ztrácela kontrolu,“ uvedla v rozhovoru Whitney.

Do potíží se zákonem se ale zpěvačka dostala jen jednou v roce 2000, když bylo v jejím zavazadle na havajském letišti nalezeno přibližně 15 gramů konopí. Než ji však stačili celníci zadržet, stihla nastoupit do letadla a odletět a obvinění bylo následně staženo. Divoké manželství s Brownem se nakonec rozpadlo v roce 2006, o rok později se rozvedli. Whitney v průběhu let opakovaně nastoupila na protialkoholní a protidrogovou léčbu, po tvůrčí pauze se v roce 2009 opět vrátila na scénu a několikrát se zdálo, že by se zpěvačka přece jen mohla dát do pořádku. Svůj boj se závislostí však nakonec bohužel vyhrát nedokázala, a tak drogy po Michaelu Jacksonovi a Amy Winehouse připravily svět o další nezapomenutelnou ikonu populární hudby. R. I. P. Whitney! 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!