Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: MARIHUANOVÉ TURNÉ

Flashback ze světa konopí: MARIHUANOVÉ TURNÉ

  • Umíte si představit zahájení Pražského jara sponzorované sítí oblíbených growshopů? Nebo sérii koncertů světově vyhlášené filharmonie pod názvem Konopná klasika? Ne? Zatímco v České republice partička osamělých kovbojů z řad Policie ČR ilegálně likviduje jednoho maloprodejce hlíny za druhým, ve Spojených státech vsadili na netradiční spojení nejnáročnější vážné hudby a lehkých drog.

Kompletní symfonický orchestr se slavnými hostujícími interprety amerického státu Colorado totiž vyrazil na šňůru dvaceti neotřelých koncertů. Ve světovém tisku se o nich píše jako o největším marihuanovém turné nového tisíciletí a již v prvním týdnu hlásily všechny honosné scény zcela jednohlasně: máme vyprodáno!

A o co tedy jde? Symfonici se rozhodli přitáhnout ke klasické hudbě mladé lidi a inteligentně využili možností, které nabízí konopný byznys. Ten je ve jmenovaném státě od letošního roku legální a za první měsíc přinesl do společné kasy na daních neuvěřitelných 40 milionů. „Konopný průmysl evidentně otevírá dveře novému, mladšímu a hlavně pestřejšímu posluchačstvu, než jsme byli v minulosti zvyklí,“ svěřil se agentuře AP šéf orchestru Jerome Kern Ve všech hudebních domech, kde se do gala odění posluchači sejdou, budou vyhrazeny speciální prostory pro kouření marihuany nebo konzumaci s ní spojených produktů. Našinci ovšem kromě letenky do zámoří jako obvykle nezbývá nic než doufat, že se místní gumový pendrek brzy promění na neškodné druhé housle. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!