Aktuální článek
Drogová poradna: LYSONĚ A THC

Drogová poradna: LYSONĚ A THC

  • Rubrika vzniká ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Je pravda, že když si před užitim lysohlávek a poté při odeznívání účinku zahulíme, tak tím předejdeme „bad tripu“? Zkušenější kamarádi nám tak radí. Prý tím „obrousíme hrany“. Píše se to i v pěti trip reportech na Biotoxu. A ve všech těch popisovaných pěti intoxikacích si to autoři užili.

Zdravím Vás. Cením si důvěry, se kterou se na nás obracíte s dotazem. „Bad tripu“, tedy nežádoucím nepříjemným stavům, které mohou přejít až do toxické psychózy, zcela určitě předejít nelze. Je sice běžné, že si podobně někteří uživatelé zpříjemňují závěr „tripu“, ale riskují tak, že se může stát, že si touto kombinací naopak nepříjemné stavy mohou přivodit.

Je to sázka do loterie, kterou je určitě bezpečnější nezkoušet. Podobně je to i s mixováním dalších drog. THC ale v tomto případě patří k těm rizikovějším. Vůbec nejrizikovější je kombinovat lysohlávky s jinými halucinogeny nebo psychostimulanty, případně si přidávat další houbičky ve snaze prodloužit si „jízdu“. Lepší a bezpečnější je si odpočinout, zklidnit se, najíst se, doplnit tekutiny nealko nápoji. Pomůže i sprcha, ovoce, zelenina. Pokud byste měl potíž s usínáním, doporučuji jít se projít do zeleně, případně si uvařit čaj z meduňky, kterou koupíte v každé lékárně i v běžných obchodech. Užívání halucinogenů, jak nejspíš víte, může obnášet řadu rizik. O některých z nich se můžete dozvědět více na stránkách naší poradny.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!