Aktuální článek
Konopná prohibice jako dojná kráva pro představitele zákona

Konopná prohibice jako dojná kráva pro představitele zákona

  • Proč mají policisté a další silové složky takový zájem na udržení konopí v ilegalitě? Důvodů bychom našli více, na prvním místě jde ale především o jediné – o peníze.

Vlády vyspělých zemí štědře dotují nejrůznější státní organizace na vymáhání práva a pořádku, na oplátku od nich ale vyžadují důkazy o jejich činnosti. Zatýkání uživatelů konopí je přitom snadné a vylepšuje statistiky. Pokud by byla marihuana legalizována, přišlo by značné množství lidí po celém světě o pohodlný zdroj příjmů.

Obchod s lidskou svobodou

Prohibice prostě a jednoduše „prospívá byznysu“, jak poznamenal americký deník Washington Post: „Přitom granty státním ani místním orgánům nejsou závislé na počtu zadržených osob. Vládní úředníci přesto připouštějí, že mnoho policistů je přesvědčeno o pravém opaku.“

Toto tvrzení dokládá i výrok Arta Watsona, zástupce policejního velitele v jednom nejmenovaném okrese nejmenovaného amerického státu: „Každý rok vykazujeme, kolik osob jsme zadrželi, a podle toho dostáváme finanční prostředky.“ Z těchto příspěvků se potom mimo jiné platí jeden pracovník, který se specializuje pouze na drogovou problematiku, a také se z nich financují přesčasy všech policistů, takže je v jejich nejlepším zájmu mít každý rok co nejvíce zatčených.

Ředitelka Úřadu na podporu justice (Bureau of Justice Assistance) Denise O’Donnellová tvrdí, že její úřad „v současnosti podrobně zkoumá, zda daná podoba grantových příspěvků nějakým způsobem povzbuzuje policisty k tomu, aby zatýkali co nejvíce občanů“.

„Každý rok vykazujeme, kolik osob jsme zadrželi, a podle toho dostáváme finanční prostředky.“

Peníze na „zatčenou osobu“ nejsou jediným způsobem, jak mohou policisté vydělávat na prohibici. Pokud policie nalezne marihuanu v domě nebo v autě, je oprávněna zabavit takřka cokoli, co se jim dostane pod ruku a co by mohlo i vzdáleně souviset s drogami. Podobně jako příspěvky a grantové odměny za vykázanou činnost, i tento zdroj příjmů by s legalizací konopí vzal za své.

Policie na celém světě by ovšem měla věnovat více pozornosti chytání skutečných zločinců ohrožujících společnost, a ne se snažit vylepšovat si rozpočty na úkor neškodných uživatelů konopí.

Zdroj: www.theweedblog.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!