Aktuální článek
Ředitel Cannafestu 2014: Konopí se týká všech lidí napříč vrstvami společnosti

Ředitel Cannafestu 2014: Konopí se týká všech lidí napříč vrstvami společnosti

  • Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se letos bude konat už popáté. Své brány otevře tradičně v listopadu, konkrétně 7. – 9. 11. 2014, na Výstavišti Incheba v Praze Holešovicích. Přestože do jeho zahájení zbývá pár měsíců, přípravy na celou akci jsou již v plném proudu.

Ředitele veletrhu Lukáše Běhala  jsme zastihli na veletrhu Colours of Ostrava, kde na svém stánku zval návštěvníky na nadcházející pátý ročník Cannafestu. Stánku dominovala plachta s vysmátým obličejem staršího muže, které si nebylo možno nevšimnout. Využili jsme proto situace a Lukáše přímo v centru dění vyzpovídali, aby nám prozradil, na co se můžeme letos těšit.

Nejde si nevšimnout nové kampaně Cannafestu. Můžeš nám k ní říct něco bližšího?

Nová kampaň Cannafestu vystihuje především fakt, že konopí se týká všech lidí napříč vrstvami společnosti. Není to jen kratochvíle teenagerů či revolta mániček a alternativců. O konopí a jeho všestranné využití se dnes zajímají (a jsou ochotni otevřeně mluvit) úspěšní manageři, dívky s tváří modelek, maminky vzorně plnící svou úlohu či kterýkoliv z našich rodičů i prarodičů. Také to byl důvod, proč jsme se rozhodli letos pojmout kampaň trochu jinak.

A co další novinky?

Tak ty budou postupně přibývat. Teď bych určitě rád zmínil změnu v organizaci odbavení návštěvníků. Chceme, aby lidé, kteří na veletrh zavítají, nemuseli dlouho čekat před vchodem, ale aby byli hladce a bezproblémově odbaveni. S tím souvisí i zlepšení informačního systému veletrhu. Letos se chystáme také ještě více zaměřit na využití konopí v medicíně.

Velká pozornost je na Cannafestu věnována odborným přednáškám. Už máš potvrzená jména mluvčích, kteří v listopadu přijedou na veletrh?

Přednášky se postupně dávají dohromady. Momentálně mohu prozradit, že svou účast potvrdil již tradičně Lumír Hanuš a že opět přijede velká delegace odborníků na léčebné konopí z Izraele. Všechny novinky pravidelně zveřejňujeme na našem facebooku.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!