Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: REVOLUTION TRAIN!

Flashback ze světa konopí: REVOLUTION TRAIN!

  • Je skutečně s podivem, že o existenci astronomicky drahých protidrogových projektů se široká veřejnost dozví až v momentě, kdy část investice odkráčí v rukou obyčejné nádražní smažky.

Krásně se to dá ilustrovat na případu škody v hodnotě 2,5 milionu korun, která byla vyčíslena u odstavených vagonů v pražských Letňanech. Samozřejmě ne jen tak ledajakých. Jistý místní mladík totiž v podroušeném stavu vykradl speciální „preventivní vlak“ s dech beroucím názvem Revolution train!

Jeho funkcí je interaktivní způsobem a prezentací konkrétních smutných příběhů varovat školáky před nebezpečím a důsledky konzumace drog. Zdroje bohužel již neuvádějí, zdali se vlaková brožura v rámci „přínosu falešného, byť zdánlivě tak mámivého pozlátka drog“ věnuje také alkoholu, jisté ovšem je, že teprve výpověď pachatele vnesla do celého případu to pravé světlo.

„Chtěl jsem si doma vybavit pokojíček,“ tvrdil 31letý muž na policejní služebně při součtu hodnoty ukradených věcí. Protidrogový vlak totiž kromě „reálné scenérie ze života narkomanů, kteří spadli až na samé dno“ nabízí i tuny multimediálních prvků, jejichž použití mládež údajně osloví. S tím ovšem nesouhlasí odborníci, kteří vlak už několik let kritizují. Podle nich byl vlak neúčinnou formou prevence, která je jednorázová, zatímco zkušenosti ukazují, že nejúčinnější jsou programy dlouhodobé. Čerstvě oslovený vlakový revolucionář se tak nyní raduje z fungl nového pokojíčku ve vazební věznici a na špičkovou výbavu může na pár roků zcela jistě zapomenout. Nejbizarnější zprávu sezóny přinesl Denik.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!