Aktuální článek
Už jste podepsali petici Weed Like to Talk: Promluvme si o trávě?

Už jste podepsali petici Weed Like to Talk: Promluvme si o trávě?

  • Kampaň Weed Like to Talk žádá jménem lékařů a odborných společností celosvětové rozvolnění prohibičních zákonů vůči lidem, kteří se konopím léčí. Také vy máte možnost podepsat tuto petici a pomoci tak otevřít debatu na nejvyšší úrovni za jeho legalizaci.

Kampaň „Weed Like to Talk“ využívá práva občanů členských zemí vznášet témata pro řídící orgány Evropské unie prostřednictvím takzvané Evropské občanské iniciativy (European Citizens’ Initiative – ECI). Ta byla zakomponována do textu Lisabonské smlouvy z roku 2009 a dává občanům EU možnost přinutit Evropskou komisi, aby se zabývala reformou zákonů v určité oblasti za předpokladu, že se pod žádostí podaří sesbírat více než jeden milion podpisů.

Petici můžete podepsat také na těchto stránkách, které jsou v češtině.

Celý název je vtipnou slovní hříčkou – do běžného anglického spojení „We’d like to talk“, což by znamenalo „Rádi bychom si promluvili“, je zakomponován podobně znějící slangový výraz pro konopí (tráva), a výrok tím pádem vyznívá, že má tráva cosi na srdci. Cíle a důvody vzniku petice, kterou letos spustili tři francouzští vysokoškoláci, jsou ovšem naprosto seriozní. Je jimi snaha změnit nefunkční prohibiční systém, přestat kriminalizovat uživatele a zprovoznit legálně regulovaný trh s konopím a konopnými produkty.

 Webové stránky Weed Like to Talk jsou k nahlédnutí zde.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!