Aktuální článek
Konopná kosmetika – hojivé pohlazení naší kůže…

Konopná kosmetika – hojivé pohlazení naší kůže…

  • Člověče, buď laskavý ke svému tělu, aby se tvá duše radovala, že v něm může žít.
  • Terezie z Avily

Přinášíme stručný přehled vybraných českých kosmetických produktů. Rozhodně se nejedná o kompletní nabídku, spíše představujeme výrobky, s nimiž máme zkušenosti doslova na vlastní kůži my, nebo naši zákazníci. Věnujeme se maloobchodnímu prodeji, a tak jsme již několik let v kontaktu s lidmi, kteří tyto výrobky kupují a používají. Pokusíme se shrnout poznatky z praxe a vysvětlit, proč právě tohle podle nás funguje.

Dvě důležité informace na začátek. Zabýváme se pouze produkty z běžné prodejní sítě, tedy legálními, použité konopí pochází z certifikovaných odrůd cannabis sativa (obsah THC ve výrobcích nepřesahuje 0,3%, pozn. red.). Důležité je i to, že kosmetika, přestože vysoce kvalitní a funkční, zůstává kosmetikou. Výrazně podporuje hojivé a samoléčebné procesy, ale není lékem v běžném slova smyslu.

Jak a co nakupovat

Doporučujeme hodně se v obchodě ptát a také prostudovat složení, obzvláště řešíte-li nějaký kožní problém. Výrobků je na trhu hodně a zdaleka ne všechny jsou vhodné třeba na problematickou pokožku, nebo na citlivou dětskou pleť. Kosmetika užívaná na podporu léčení kožních problémů by neměla obsahovat syntetické parfémy, barviva ani konzervanty, suroviny z ropy ani dráždivé mycí látky typu SLS či SLES.

Konopné stálice na trhu

Zakoupit můžete produkty pro pomoc při různých typech kožních problémů – lupence, ekzémech, akné, suché kůži, jizvách, opruzeninách, atd. Dále řadu výrobků pro citlivou pokožku dospělých i dětí. Kromě specializovaných produktů řešících konkrétní potíže se dnes již nabízí také kompletní řady kosmetiky pro běžné denní použití – krémy, šampony, balzámy, přípravky na mytí, sprchování, odličování, apod.

Z naší zkušenosti by se dalo shrnout, že lidé nejčastěji shání konopné produkty na bolavé klouby, nejrůznější ekzémy a suchou kůži dospělých i dětí. Na tohle všechno konopí skvěle funguje, ať už v podobě masti vyrobené doma, či přípravků zakoupených v obchodě. Často po konopí sahají i lidé, kteří již vyzkoušeli všechno možné a nic nepomohlo.

Přímo z úst našich zákazníků máme informace, že lehké formy akné zmizely po pravidelném používání mýdla s konopným olejem, lehčí ekzémy pak po mytí pěnou Atopos, na bolavé klouby úspěšně pomáhá mast Dolorcann. Na problémy s pokožkou dětí pak přípravky z řady Robátko, konopný balzám karité od Saloosu a olej Cannöl. Jedním ze „služebně nejstarších“ výrobků na trhu je sérum Cannadent, spolehlivý prostředek proti nepříjemným oparům a aftům

Čím to vlastně je, že konopná kosmetika funguje?

Můžou za to skvělé vlastnosti konopného oleje, jde o výjimečný bioaktivní rostlinný olej doslova nabitý spoustou prospěšných látek. Díky tvaru buněk velmi dobře proniká do hlubších vrstev pokožky, pomáhá tam distribuovat další látky v přípravcích obsažené, podporuje regeneraci, zpomaluje opotřebování a podporuje růst nových kožních buněk.

Kůže jako zrcadlo

Lidská kůže je největší a velmi důležitý orgán, tvoří bariéru mezi vnitřním světem těla a vnějším prostředím. Má neuvěřitelnou regenerační schopnost – během sedmi dnů obnoví buňky vrchní část pokožky, to je třeba si uvědomit v souvislosti s délkou léčby kožních onemocnění. Kůží dýcháme, kůže dokonale zrcadlí naše vnitřní zdraví, způsob života i stravování. Vše, co si na kůži naneseme, proniká rychle do našeho krevního oběhu.

Domácí konopná mast může být to nejlepší, jenže…

Za poslední cca dva roky jsme v obchodě slyšeli od překvapivého množství zákazníků všech věkových kategorií, že si vyrábějí konopnou mast doma. A hlavně, že jim skvěle pomáhá na nejrůznější potíže. Kdo tu možnost má, ať si vlastní mastičku vyrobí sám. Recept není těžké získat, složitější je to s konopím na její výrobu. Spousta lidí si těch pár kytiček prostě vypěstovat či sehnat  nemůže.

Žhavé novinky na trhu

V poslední době se objevilo pár nových produktů, zaujaly nás třeba novinky firmy Nobilis Tilia, společnosti produkující aromaterapeutickou kosmetiku, unikátní na domácím trhu. Zajímavě vypadá jejich Konopný olejový multigel, multifunkční produkt s vysokým obsahem konopného oleje pro problematickou a ekzematickou pokožku, vhodný na každodenní ošetření a mytí či koupele. Sympaticky vypadá i Výživný balzám na vlasy s konopným, arganovým a dýňovým olejem. K vnitřnímu použití pak Posilující směs rostlinných olejů pro celkové posílení organizmu, zejména v těhotenství, při oslabení dlouhou nemocí a oslabení imunity (směs olejů z konopí, brutnáku, perilu, rakytníku).

Specialista na konopí, společnost Cannaderm, přichází na trh s hojivým balzámem a regeneračním krémem RegeMa. Jejich receptury kombinují konopný olej s rostlinami sibiřské medicíny, mají výrazný účinek pro hojení ran, jizev, suché, rozpraskané pokožky při atopii, proleženin, bércových vředů a kožních problémů diabetiků.

www.zdravi-kosmetika-priroda.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!