Ještě jednou se vrátíme k legalizaci léčebného konopí ve Spojených státech, odkud pochází i další nedávno dokončený výzkum, jenž se zabýval možným zvýšením spotřeby konopí mezi dospívajícími ve státech, které ho povolily k léčbě. Jednou z největších starostí odpůrců legalizačních snah bývá většinou to, jaký dopad bude mít uvolnění konopné prohibice na děti a mládež, a proto jsou dnes dostupné statistiky ze studie vedené Dr. Esther K. Choo z Brownovy univerzity na Rhode Islandu velmi důležité.
Celkem se podařilo sebírat data z let 1991 až 2011 od takřka 12 milionů studentů. V rámci porovnání byly státy, v nichž proběhla legalizace konopí k léčbě, přiřazeny do párů ke geograficky a ekonomický podobným státům, které prohibiční zákony v ničem neměnily.
Výsledky byly publikovány v posledním vydání odborného časopisu Journal of Adolescent Health, kde se mimo jiné uvádí: „Ani v jednom sledovaném státě, kde bylo legalizováno konopí k léčbě, se nepodařilo prokázat jakékoli statisticky významnější rozdíly v jeho užívání dospívajícími. Regresivní analýzou byla zjištěna zcela zanedbatelná možná odchylka v hodnotě 0,007.“
Hlavní autorka Dr. Choo v závěru poznamenává: „Naše studie naznačuje, že legalizace léčebného konopí k léčbě nevedla – alespoň prozatím – v žádném státě ke zvýšení spotřeby mezi mládeží. Tyto nálezy jsou též v souladu se závěry dalších odborných prací.“
Zdroj: www.jahonline.org