Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: HORKÁ BALKÁNSKÁ KREV

Flashback ze světa konopí: HORKÁ BALKÁNSKÁ KREV

  • V jakou kovbojku se zázračným vyústěním se dá strhnout obyčejný zátah na pěstitele marihuany, názorně předvedli policisté v Albánii. Rovných pět set příslušníků speciálních sil se pokusilo obsadit proslulou konopnou baštu Lazarat na jihu země.

V této oblasti dosahuje roční produkce marihuany a hašiše rovných devět set tun, které mají na evropském černém trhu hodnotu astronomických 123 miliard korun. Ačkoliv je tato suma stejná jako polovina hrubého domácího produktu celé Albánie, až do nynějška byly represivní orgány k Lazaratu spíše benevolentní. To se změnilo s přiblížením termínu summitu Evropské unie, na němž se bude země ucházet o status kandidáta na členství.

Nebyl by to ovšem žádný Balkán, kdyby hoši celému světu neukázali trošku té horké krve. Na hrubý pytel hrubá záplata a pěstitelé tak armádu policistů s obrněnými vozy přivítali, jak velí místní folklór: granátomety, minomety a těžkými kulomety. Mluvčí operace Laura Totrakuová k tomu pověděla: „Muži zákona vesnici s pěti tisíci obyvateli ovládli po přestřelce a asi třemi desítkami mužů. Později zničili sedm parcel s deseti tisíci konopných rostlin. Našlo se také šest kontejnerů se spálenou marihuanou, kterou zjevně zničili prchající zločinci,“ vysvětlila.

Jak je možné, že se během brutální řežby, která si nezadala s vyloděním spojenců v Normandii, nikomu nic nestalo a všichni gangsteři prchli skrze obklíčení do hor, už tisková mluvčí neodpověděla. Dobře známé úsměvy a chichot v pozadí však celému kontejnerovému dirty tricku příliš důvěryhodnosti nepřidaly.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!