Aktuální článek
Nevzdělanci a nevychovanci

Nevzdělanci a nevychovanci

  • Tato zpráva není nová, ale stojí za to si ji připomenout, protože zásadně ovlivňuje chování české policie. Na konci června letošního roku totiž ministr vnitra Milan Chovanec ze stáje ČSSD naprosto demagogicky, populisticky a proti světovému trendu vyhlásil v České republice válku drogám.

Nemohu si neodpustit krátkou citaci z jeho prohlášení, protože nad jeho slovy zůstává rozum stát, když se nechal na tiskovce slyšet: „My jsme se rozhodli ten boj vyhrát, bude to velmi dlouhá cesta, bude velmi drahá, ale je nutné ten boj svést a být úspěšní.” Těžko soudit, jestli je Chovanec jen hloupý nebo navedený, snad se chtěl zavděčit svým podřízeným policistům, když jim vymyslel pracovní náplň a zajistil tak výplaty, ale jaksi už přehlédl fakt, že válka proti drogám, kterou OSN posledních padesát let intenzivně ve světě prohrává, je prokazatelně neúspěšné řešení drogové problematiky. Tím řešením je totiž pravý opak, tedy legalizace, která povede ke zničení černého trhu a kriminálního prostředí, snížení cen, zajistí kontrolu nad kvalitou, ochrání veřejné zdraví a v neposlední řadě zajistí i příjmy do státní pokladny a další výhody pro společnost. Ale to bych se zase jen opakoval…

Policie si poskočila radostí a začala bojovat proti drogám po svém. Kontrolují obsahy kapes a zavazadel mladých lidí na festivalech, v dopravních prostředcích a na ulicích, selektivně si vybírají podle nějakého komoušského manuálu potenciální nebezpečné živly a plní stránky novin absurdním výčtem své zbytečné šikany.

Mezi takové případy poslední doby patří i obviňování lidí z držení květináčů a hnojiv, které orgány dnes nově klasifikují jako držení předmětů k nedovolené výrobě omamných látek. Evidentně pro tento svůj boj využívají databáze zákazníků a účetní doklady, které zabavily při loňských raziích v growshopech po celé zemi. Pevně věřím, že není v České republice soud, jenž někdy někoho odsoudí za pytel s hlínou, který mu policie našla na balkóně.

S blížícím se podzimem přichází i doba sklizně a jistě i zvýšená aktivita policie i udavačů, bez kterých by toho policie, řekněme si to upřímně, moc neodhalila. Protože však podle hrubých odhadů letos pěstuje konopí celá republika, bude policie muset požádat o pomoc asi i armádu, aby se s takovým všeobecným ignorováním nesmyslných zákonů zakazujících využívat konopí pro osobní potřebu vypořádala.

Není ovšem nic prohráno, také máme své nástroje, pomocí kterých se můžeme vypořádat s ignorancí a omezeností autorit. Využijte princip zastupitelské demokracie, jděte k podzimním volbám a vyberte si takové kandidáty, na které se můžete spolehnout, kterým věříte. Hlavně nevolte nevzdělance a nevychovance.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!