Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: ŠPÍNA Z PODSVĚTÍ

Flashback ze světa konopí: ŠPÍNA Z PODSVĚTÍ

  • Rekordní záchyt sto padesáti kilogramů prvotřídního kokainu se podařil policistům ve skladu v hrabství Kent na jihovýchodě Anglie. Zásilka určená pro nenasytný londýnský trh byla ukryta v kamionu plném kolumbijských banánů.

Umělé napodobeniny populárního exotického ovoce skrývaly balíčky v hodnotě astronomických 862 milionů korun. Kontraband dorazil do britského přístavu Dover, odkud pokračoval do velkoskladu Oast Park Trading v obci Hartlip. Londýn drží v poslední dekádě neotřesitelnou pozici hlavního města kokainu, ročně se ho sem v čisté formě podaří propašovat až dvacet dvě tuny.

Naprosto tak vytlačil dříve oblíbenou večírkovou drogu extázi a i ve společnosti se akceptuje jako společensky přijatelnější, bez nelichotivé nálepky „špíny z podsvětí“. Kokain nabral na atraktivitě i díky oblíbenosti mezi celebritami, které jeho užívání na první pohled umí skloubit s budováním úspěšné kariéry. Alarmující vzrůst infarktů u mladých lidí a ekonomické aspekty černého trhu s kokainem dlouhodobě monitorují Hospodářské noviny.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!