Aktuální článek
Cannafest 2014 už v listopadu

Cannafest 2014 už v listopadu

  • Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se letos bude konat už popáté. Své brány otevře tradičně v listopadu, konkrétně 7.– 9. 11. 2014 na Výstavišti Incheba v Praze-Holešovicích. Přestože do jeho zahájení zbývá pár týdnů, přípravy na celou akci jsou již v plném proudu.

Loni se na Cannafestu představil rekordní počet vystavovatelů z 21 zemí světa a svým rozsahem pokořil i španělský konopný veletrh Spannabis, který se každoročně koná v Barceloně. A jak bude vypadat Cannafest 2014? Své místo na veletrhu budou mít i letos vystavovatelé nabízející pěstební techniku, hnojiva nebo semena, kuřácké potřeby a vaporizéry. Chybět nebudou ani výrobci kosmetiky, oblečení, potravin nebo média zabývající se konopnou osvětou či instituce a organizace, které využívají konopí jako přírodní zdroj nebo bojují za legalizaci a využití konopí v medicíně.

Konopí se týká všech

Organizátoři chystají pro návštěvníky také celou řadu novinek a vylepšení, aby jim účast co nejvíce zpříjemnili. Jednou z nich je změna v organizaci vstupu. „Chceme, aby lidé, kteří na veletrh zavítají, nemuseli dlouho čekat před vchodem, ale aby byli hladce a bezproblémově odbaveni. S tím souvisí i zlepšení informačního systému veletrhu,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal. Ten také prozradil, že letošní Cannafest bude ještě více než v předešlých letech zaměřen na využití konopí v medicíně. V současné době se dokončuje program třídenní odborné konference, která se každoročně těší velké pozornosti odborné i laické veřejnosti. Mezi potvrzenými přednášejícími je opět významný český vědec, profesor Lumír Hanuš z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, či delegace odborníků na léčebné konopí z Izraele.

Předplaťte si magazín Legalizace a vyberte si jako dárek balíček Cannafest obsahující třídenní vstupenku na veletrh.

Cannafest po pěti letech změnil i svou reklamní kampaň, ta letošní má tak doslova „novou tvář“. Na jednotlivých vizuálech se objevují reální lidé, kteří využívají konopí v běžném životě. „Nová kampaň Cannafestu vystihuje především fakt, že konopí se týká všech lidí napříč vrstvami společnosti. Není to jen kratochvíle teenagerů či revolta mániček a alternativců. O konopí a jeho všestranné využití se dnes zajímají (a jsou ochotni otevřeně mluvit) úspěšní manažeři, dívky s tváří modelek, maminky vzorně plnící svou úlohu či kterýkoli z našich rodičů nebo prarodičů,“ vysvětluje Lukáš Běhal.

Těšte se na Vapo Lounge nebo kino

Cannafest také znamená spoustu zábavy. Po všechny tři dny veletržní rej oživí pestrý doprovodný program. K vyzkoušení bude oblíbená Vapo Lounge, kde si každý může otestovat jednotlivé druhy vaporizérů od předních výrobců a inhalovat léčivé byliny, které zde budou k dispozici. Nejen filmoví fandové ocení tradiční Cannafest Cinema promítající jak dokumentární, tak hrané filmy s konopnou tematikou. Chybět nebudou ani degustační soutěže konopných nápojů. Organizátoři myslí také na rodiče malých dětí, pro které připravují dětský koutek s hlídáním, takže zatímco oni budou obhlížet novinky na konopné scéně, jejich ratolesti zabaví profesionální vychovatelky. Maminkám zde bude k dispozici také koutek, ve kterém si budou moci své miminko v klidu přebalit, nakojit nebo nakrmit. Od náročného festivalového dění mohou návštěvníci „utéct“ do odpočinkové zóny Rolls and Smoking Chillout Zone, která bude umístěna před veletržním palácem. Nejen vyznavači zdravého životního stylu si na veletrhu budou moci pochutnat na konopném cateringu, který na Cannafestu prostě nemůže chybět.

Kompletní seznam vystavovatelů a informace o odborných a doprovodných programech budou zveřejněny na oficiálních webových stránkách www.cannafest.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/Cannafest. Vstupenky na Cannafest jsou od září v předprodeji.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!