Aktuální článek
New York se bojí syntetického konopí

New York se bojí syntetického konopí

  • Syntetická marihuana se jako epidemie šíří městskými obvody a dělá vrásky na čele zdravotníkům i policii, protože její užívání je – na rozdíl od rostlinného konopí – vysoce nebezpečné. Zdravotní úřad města New York proto vydal varování před těmito náhražkami konopí, které se na ulici prodávají například pod názvy K2 nebo Spice.

Oficiální místa se k neobvyklému kroku odhodlala poté, co bylo během tří dnů po užití této látky hospitalizováno patnáct osob s příznaky otravy nebo alergických reakcí. Ačkoli
se uvedené číslo nemusí zdát v kontextu osmimilionové metropole nijak kritickým, odborníci se obávají vzrůstající popularity syntetické marihuany a jejího rychlého rozšíření. „V roce 2014 jsme zaznamenali více než dvousetprocentní nárůst počtu hospitalizovaných po ‚otravě‘ syntetickými kanabinoidy,“ uvádí se v oficiálním tiskovém prohlášení.

Nebezpečná a zbytečná náhražka netoxického konopí

Prodej syntetické marihuany v New Yorku zakázal svým rozhodnutím již v roce 2012 guvernér státu Andrew Cuomo. Veřejnost byla již tehdy znepokojena děsivými případy předávkování touto drogou, které byly prezentovány v médiích. „Rozhodli jsme se zakázat prodej syntetické marihuany, protože je ve všech ohledech hrozbou pro zdraví obyvatel New Yorku, především pak mladých lidí,“ uvedl tehdy Cuomo pro deník New York Daily News.

„Chtěla bych apelovat na zdravý rozum příznivců marihuany a varovat je před experimenty s touto syntetickou drogou.“ Dr. Mary Bassetová

Syntetická marihuana by měla mít podobné účinky jako přírodní konopí, takový byl alespoň původní záměr. Ukázalo se ale, že látka je velmi nepředvídatelná a má mnoho nežádoucích a nebezpečných vedlejších účinků.

Magazín High Times upozornil v srpnu tohoto roku na znepokojivé výsledky studie publikované v odborném časopise Psychiatry. Podle zveřejněných údajů vedlo užívání syntetické marihuany k rozvoji těžkých případů katatonické depresivní poruchy.

Průzkum z ledna letošního roku zjistil, že nemocnice v Denveru zaznamenaly zvýšený výskyt srdečního šelestu a různých záchvatů, jejichž původcem byla právě syntetická marihuana.

„K2, Spice, Green Giant, ať už syntetickým kanabinoidům říkáme jakkoli, jedná se vždy o nelegální a nebezpečnou látku,“ uvedla doktorka Mary Bassetová, členka městské zdravotní komise. „Chtěla bych apelovat na zdravý rozum uživatelů marihuany a varovat je před experimenty s touto syntetickou drogou.“ Zdravotní úřad zároveň prosí obyvatele města o pomoc při odhalování výrobců a distributorů, které mohou anonymně nahlásit policii na telefonním čísle 311.

Zdroj: http://www.hightimes.com/read/nyc-health-dept-stop-using-fake-weed

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!