Aktuální článek
Odkazujeme – legalizační hnutí ve světě

Odkazujeme – legalizační hnutí ve světě

RAKOUSKO

Webové stránky informující o legalizačních aktivitách u našich jižních sousedů. I přes na první pohled jednoduchou grafiku, která je celosvětově pro prezentace projektů spojených s Global Marihuana March typická, nabízí vyčerpávající informace důležité pro uskutečnění legalizačního pochodu v centru Vídně. Kromě nástinu aktuální rakouské legislativní situace poskytne návštěvníkovi manifest i dostatek multimediálního zpestření. Vídeňský HANFWANDERTAG proběhne paralelně s českým Million Marihuana March v první květnovou sobotu a určitě tak nabízí zajímavou alternativu k ostatním evropským pochodům.

http://www.hanfwandertag.at

ŘECKO

Poměrně pečlivě obhospodařovaný blog řeckých legalizátorů. A není divu! Aténský Marihuana March minulý rok navštívilo dvacet pět tisíc demonstrantů a zdá se, že tento rok tomu nehodlá být jinak. Přehledný web nabízí velké množství videí především z hudebních vystoupení populárních kapel a DJs, včetně detailního popisu celé akce. Pro našince je mírnou komplikací absence anglické verze stránek, nicméně automatické překladače, kterých je v současnosti plný internet, si i s tímto problémem hravě poradí.

http://www.legaliseprotestival.blogspot.com/

ŠVÝCARSKO

Designově čisté stránky švýcarských aktivistů nabízí kromě legalizačních aktivit i široké spektrum informací vhodné především pro čtenáře se skutečným zájmem o pěstování konopí. Zajímavé texty potěší především jedince germánské provenience.

http://hanf-koordination.ch/

ARGENTINA

Nevýrazný formulář pro zájemce na participaci na letošních aktivitách nabízí skupina z Argentiny. Návštěvu tak lze doporučit jen čtenářům, kteří zemi začátkem května navštíví. Návštěvnost Marihuana March v metropolích se výrazně podobá té místní – kolem osmi tisíc legalizátorů.

http://www.gmmargentina.com.ar/

POLSKO

Skutečně dobrým tipem a bez přehánění také důležitým zdrojem pro porovnání legalizačních aktivit ve střední Evropě je styčný web polských aktivistů. Plně vybavené stránky nabízí exkurz do minulých ročníků Global Marihuana March v polských městech, pravidelný, týdně aktualizovaný informační servis i elektronickou podobu tematických tiskovin. Jedno z nedávných vydání vzpomíná i na postoj českého exprezidenta Václava Havla, který v roce 2000 omilostnil devatenáctiletého pěstitele konopí odsouzeného na čtyři roky. Prostudování vřele doporučujeme!

http://www.wolnekonopie.pl/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!