Aktuální článek
Konopí synovi pomáhá tlumit záchvaty, uvedla matka z americké Minnesoty. Teď jí hrozí vězení

Konopí synovi pomáhá tlumit záchvaty, uvedla matka z americké Minnesoty. Teď jí hrozí vězení

  • Státní zástupce trvá na obvinění Angely Brownové z ohrožení dítěte za to, že svému synovi opakovaně podávala konopí, jež mu pomáhalo při záchvatech. Za to jí hrozí až dvouleté odnětí svobody – a to i přes to, že legalizace léčebného konopí ve formě výtažku již prošla legislativním řízením a definitivně vstoupí v platnost v roce 2015.

Syn Angely Brownové Trey trpí následkem poškození mozku silnými bolestmi a křečemi. Než se rozhodla vyzkoušet kanabinoidní léčbu, podávala Angela synovi všechny dostupné léky na předpis. Žádný z nich ale chlapci nepomáhal, křeče ani bolesti neustupovaly.

Malý velký zázrak

Žena se proto, stejně jako mnoho amerických rodičů před ní (viz článek: https://www.magazin-legalizace.cz/en/articles/detail/897-spojene-staty-americke-zasahla-prvni-vlna-migrace-za-konopnou-medicinou), odhodlala k zoufalému kroku – vydala se do Colorada, kde legálně nakoupila konopný výtažek. To, co následovalo, popisuje jako malý zázrak. „Do hodiny po podání léku se Treyovi výrazně ulevilo a přestal si stěžovat na tlak v hlavě i bolesti. Křeče odeznívaly doslova před očima a na první pohled bylo jasné, že je mu mnohem lépe,“ dosvědčila šťastná matka. Potvrdila tak zkušenost mnoha dalších pacientů, kterým konopná terapie pomohla zlepšit kvalitu života.

„Nekoupila jsem svému synovi pochybnou trávu někde na rohu. Opatřila jsem mu konopí určené přímo k léčbě.“

Když se Angela chtěla o zážitek podělit s rodiči a příbuznými podobně postižených na sociální síti, někdo ji udal úřadům. Následovalo zabavení veškerého konopného extraktu a obvinění z ohrožení dítěte.

„Podle žalobce je dobrá taková matka, která se raději bude dívat, jak její dítě trpí v bolestech a ubližuje si, než aby mu pomohla,“ nechápe Brownová.

Konopí jediným účinným, leč zakázaným lékem

Celkem třiadvacet amerických států v současnosti s různými omezeními a váhovými limity povoluje užívání konopí k léčbě. V dalších došlo vinou federální konopné prohibice ke zpoždění uvedení potřebných zákonů v platnost. A pak jsou státy jako Minnesota, která až do začátku roku 2015 nepovoluje konopí v žádné formě. Více než stovka rodin proto byla nucena vycestovat do nedalekého Colorada, aby opatřila svým příbuzným konopný výtažek, který jim poskytuje účinnou úlevu od bolestí a záchvatů.

I hlavní zdravotnický korespondent CNN a uznávaný neurochirurg Sanjay Gupta připustil, že je konopí někdy prostě jediným fungujícím lékem (viz článek: https://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/816-proc-jsem-zmenil-nazor-na-marihuanu?magazineId=17). Protidrogová centrála DEA přesto ještě v červnu hrozila perzekucí těm lékařům, kteří budou svým pacientům doporučovat konopné preparáty.

 Do hodiny po podání konopného výtažku se Treyovi výrazně ulevilo a přestal si stěžovat na tlak v hlavě i bolesti.

Angela Brownová odmítla nabídku žalobce na roční podmíněný trest výměnou za přiznání viny. V současné době shání pomocí petice a veřejné sbírky finance na další soudní proces – zatím se jí podařilo vybrat více než 8 000 dolarů. „Nekoupila jsem svému synovi pochybnou trávu někde na rohu. Opatřila jsem mu konopí určené přímo k léčbě. Jediné, o co žádám, je pochopení a soucit s matkou, která se jen snaží zachránit své dítě.“

Zdroj: http://thinkprogress.org/justice/2014/10/01/3574160/minnesota-prosecutors-wont-relent-on-child-endangerment-charges-against-mom-for-medical-pot/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!