Aktuální článek
Cannafest 2014: Vše o konopí na jednom místě

Cannafest 2014: Vše o konopí na jednom místě

  • Vybavení pro pěstování, léčivé byliny, vaporizéry, pivo, pokrmy, oblečení a kosmetika z konopí, taktéž stavební materiály, ale i odborné přednášky, kino, DJs a chillout zóna. To vše a ještě mnohem více nabídne 5. ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest, který vypukne už 7. listopadu na Výstavišti Incheba v Praze-Holešovicích.

Letos se na veletrhu představí více než 170 vystavovatelů z 20 zemí světa. Ti nabídnou produkty pokrývající všechny oblasti, v nichž se dá využít všestranná rostlina konopí. Své místo na veletrhu budou mít také organizace zabývající se konopnou osvětou a ty, které se snaží prosadit legalizaci konopí pro její využití v medicíně.

Kdo však dává přednost bližšímu poznání konopí, které disponuje velkým potenciálem pro léčení nejrůznějších nemocí, nebo by se rád podrobněji seznámil s jeho technickým využitím, neměl by vynechat odbornou část veletrhu. Ta zahrnuje třídenní konferenci, na které vystoupí se svými přednáškami odborníci z celého světa nebo lidé, kteří mají vlastní zkušenost s léčebným využitím konopí. .Letos na Cannafest opět zavítá například profesor Lumír Hanuš přední odborník na výzkum léčebného konopí, který v současné době působí na Hebrejské univerzitě v Izraeli. Společně s ním vystoupí na veletrhu také další odborníci z Izraele, kde již několik let funguje program konopí do lékáren. Z USA, které právě zažívají „konopný boom“, zavítá na konferenci šest odborníků. Za pozornost stojí také přednáška profesora Manuela Guzmána z univerzity Complutense v Madridu na téma Terapeutické aplikace kanabinoidů v onkologii. Odborná konference, která nabídne přehled o světových trendech využití konopí v současné vědě i praxi, bude simultánně tlumočena z angličtiny do češtiny a naopak.

Součástí veletržního dění bude již tradičně také Cannafest kino promítající tematické dokumentární filmy, Vapo Lounge, workshopové dílny občanského sdružení Konopa, výstava o historii konopí nebo Rolls and Smoking Chillout Zone, kde si mohou návštěvníci odpočinout a poslechnout DJs. Chybět nebude ani dětský koutek s herní zónou, přebalovacím pultem a hlídáním pro děti od dvou let. Novinkou letošního ročníku bude stánek s propagačními materiály veletrhu, na kterém seženete stylová cannafestová trička, mikiny, kšiltovky nebo různé doplňky jako například drtičky, papírky a další „nezbytnosti“. Kompletní doprovodný program najdete na stránkách www.cannafest.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!