Aktuální článek
Přátelé konopí II.

Přátelé konopí II.

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity - Lady Gaga (zpěvačka a skladatelka, USA), Jack Nicholson (herec, režisér, producent a spisovatel, USA), George Clooney (herec, režisér, scénárista - USA),
  • Alexandre Dumas (spisovatel, Francie) a Larry Flynt (vydavatel, USA).

Lady Gaga (USA, zpěvačka a skladatelka)

Excentrická popová hvězda Lady Gaga nevidí důvod, proč maskovat svůj životní styl či chování a předstírat, že nebere drogy, neboť pak by nebyla upřímná ani sama k sobě.

V interview prohlásila: „Kouřím spoustu trávy, když píšu muziku. Takže, nebudu veřejně předstírat, že jsem něco jako střízlivá lidská bytost, protože nejsem.“

Ačkoliv přiznává, že hulí, nechce tato 24letá zpěvačka (která získala tři ceny Grammy a na ceremoniálu se objevila v obrovském vejci, ze kterého se pak na scéně „vylíhla“), aby její mladší fanoušci experimentovali s nelegálními látkami jenom proto, že to dělá ona.

V televizním interview dodala: „Nechci vyzývat mladé lidi, aby brali drogy. Ale když se mě ptáte na sociologii slávy a na to, co dělají umělci špatně – špatně je, že lžou. A já nelžu. Nejsem lhářka. Jsem ke svým příznivcům upřímná. Vědí, kdo jsem. A v mnoha směrech jsem úplně stejná, jako oni.“

Gaga, vlastním jménem Stefani Germanotta, otevřeně mluví o užívání drog ve své minulosti. Vloni přiznala, že začala brát hodně kokainu po svém vyloučení z hudebního kurzu na New York University v roce 2005.

Zpěvačka Born This Way trvá na tom, že drogy mají pozitivní vliv na její hudbu, na její životní styl ale mají negativní vliv.

Prohlásila, že marihuana jí pomohla přijít na to, jaké umění chce dělat, a inspirovala ji k činnosti. „Někteří lidé nacházejí inspiraci na temných místech. Asi jsem jednou z nich. Co mne ale vždy odlišovalo je, že když beru drogy, současné také dělám muziku. Není to jen o braní drog.“

Jack Nicholson (herec, režisér, producent a spisovatel, USA)

Herec Jack Nicholson, držitel tří Oscarů a sedmi Zlatých glóbů, mluví o marihuaně otevřeně. Legendární sukničkář, pijan, uživatel drog a bohém skoncoval s tvrdými drogami, ale nadále kouří konopí.

„Nerad o tom mluvím veřejně, ale vidíme, že jde o léčivou věc. Také drogový průmysl je obrovský. Financuje teroristy a – to je v Americe velký problém – je zdrojem pro cizinecké gangy. Více než 85 procent vězňů v Americe sedí za činy spojené s drogami. To stojí 40 tisíc dolarů ročně na jednoho vězně. Pokud by to někdo myslel s ekonomikou vážně, byla by tu citlivá diskuze o legalizaci.“

Nicholson přivedl k hulení mimo jiné Larryho Hagmana (J.R. Ewing ze seriálu Dallas). Hagman popisuje, jak poprvé zkusil trávu: „Byl jsem v Acapulcu a Jack Nicholson mi řekl: „Moc chlastáš,“ a měl pravdu. Pak řekl: „Zakuř si tohle,“ já to udělal a otevřelo mě to mnoha věcem. Je to uklidňující droga. Vlastně to není droga; je to bylina.“

George Clooney (herec, režisér, scénárista – USA)

Hollywoodská hvězda odhalila důvody, proč se nikdy nedá na politiku – v minulosti byl „zlým chlapcem“. Minulost by se mu prý vymstila, pokud by kdy zastával nějaký úřad.

„Nežil jsem svůj život řádným způsobem pro politiku, chápete, měl jsem příliš mnoho holek a bral příliš mnoho drog, taková je pravda,“ řekl.

Herec, považovaný za nejvíce žádoucího starého mládence Hollywoodu, v narážce na kouření marihuany zažertoval, že jeho politickým sloganem by mohlo být „Vypil jsem vodu z bongu“.

Hvězda filmů jako Dannyho parťáci je jednou z politicky nejaktivnějších hollywoodských celebrit a často se o něm mluví jako o budoucím politikovi. Neúnavně se angažuje v Súdánu, kde se po dvou dekádách válek snaží pomoci místnímu lidu mírovou cestou k nezávislosti.

Při natáčení scén z filmu Dannyho parťáci 2 v Amsterodamu patřil spolu s Bradem Pittem k častým hostům coffeeshopu De Dampkring, uvádí majitel Paul Wilhelm. Když se nad tím zamyslíme, dává to smysl – Clooney je neustále klidný a vyrovnaný.

Alexandre Dumas (spisovatel, Francie)

Jeden z nejznámějších francouzských spisovatelů 19. století a prominentní člen hašišového klubu „Club des Hachichins“, jehož dílo pojednává o hašiši.

Třebaže byl dobře obeznámen s účinky hašiše díky účasti na setkáních hašišového klubu v pařížském Hôtel de Lauzun, nic nenasvědčuje tomu, že by hašiš nebo jakoukoli jinou drogu užíval přehnaně. Nicméně je známo, že stejně jako jeho literární kolega a další člen klubu Théophile Gautier byl dostatečně vnímavý, aby si uvědomil, že hašiš v sobě má mystiku, jež fascinuje francouzské čtenáře.

Ke zvýšení čtivosti jedné z jeho nejznámějších knih, Hrabě Monte Christo, začlenil hašiš do obsahu. V kapitole nazvané „Sindibád námořník“ vypráví Dumas o Franzově setkání s tajemným cizincem, žijícím na opuštěném ostrově. Franz přijíždí lovit na ostrov, někdy užívaný jako základna pašeráků. Setkává se zde s pašeráky a je pozván na večeři jejich vůdcem Sindibádem. Se zavázanýma očima je zaveden do podzemního paláce, velkolepě dekorovaného předměty z celého světa.

„Ale,“ vyhrkl Franz, „to je hašiš! To znám – aspoň podle jména.“

„Přesně tak, pane Aladdin; to je hašiš – nejčistší a nejkvalitnější hašiš z Alexandrie, hašiš od Abou-Gora, proslaveného výrobce, jedinečného muže, jemuž by měli vystavět palác s nápisem tohoto znění: „Vděčný svět obchodníkovi se štěstím.“

Larry Flynt (vydavatel, USA)

Larry Flynt nedávno v rozhovoru pro magazín 420 Times promluvil o svých postojích k marihuaně. „Podívejte se, nemusíte být zrovna raketovým vědcem, abyste si uvědomili, že marihuana škodí méně než alkohol – pokud je ovšem vůbec škodlivá.“ Připomíná časy před rokem 1938, kdy konopí v USA ilegální nebylo. Až s post-prohibičním rozmachem velkých alkoholových společností a následné lobby byla marihuana pomluvena, lhalo se o ní a udělal se z ní strašák – aby následně byla zakázána.

„Myslím si, že každým dnem si víc a víc politiků začíná uvědomovat, že válka proti drogám nefunguje. [Obchod s konopím] je odvětví, ve kterém vydělává mnoho lidí a bude se nadále rozšiřovat. Ale věřím, že v příštích dekádách budeme schopni nahlížet na válku s drogami v úplně jiném světle.“

„Lidé nesnáší tu hroznou myšlenku legalizace marihuany, protože by se ze všech dětí stali feťáci. To přesně ukazuje, jak jsou lidé neinformovaní!“

Vydavatel Hustleru byl také dotázán na vztah mezi sexem a marihuanou. „No, na mě to nikdy jako afodisiakum neúčinkovalo. Pro mě je marihuana způsobem odpočinku a relaxace. Na každého působí jinak v závislosti na tělesné chemii.“

Larry Flynt zásadně odmítá, že by marihuana byla přestupní drogou více, než jsou sexuální vztahy bránou k perverznímu sadismu nebo závislosti na sexu. Trvá na tom, že většina lidí si může užívat pornofilmy, stejně jako kouřit marihuanu, a přitom být stále produktivními, šťastnými a zdravými lidmi.

Překlad: Michal Řehák

Zdroj: www.friendsofcannabis.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!