Aktuální článek
Drogová poradna: Nekonečná zhulenost

Drogová poradna: Nekonečná zhulenost

  • Rubrika vzniká ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Ahoj, v pátek jsem se s kamarádem zhulil, hned jsme šli spát, ale přetrvává to dodnes, což je středa. Nevím, co mám dělat, probouzím se zhulený – jak dlouho to bude trvat, jak to mám urychlit? Jsem začátečník, trávu jsem měl jen párkrát, ale po této zkušenosti už ji nechci vidět. Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Chápu, že pokud se již několikátý den probouzíte, jak sám píšete, „zhulený“, asi to už nebude nic příjemného. Ptáte se, jak dlouho by mohl tento stav přetrvávat. Není úplně obvyklé, aby pocit intoxikace přetrvával do dalších dnů. Už to, co se Vám děje nyní, lze považovat za poněkud nestandardní a rozhodně by se daná situace měla postupem času uklidňovat – stav by tedy měl odeznívat. Přetrvávající potíže nastávají výjimečně.

Bohužel nepíšete, jak onen stav zhulenosti vypadá. To by možná pomohlo lépe posoudit, co se s Vámi děje. Každopádně pokud by daný stav přetrvával i nadále, doporučila bych se obrátit na příslušné odborníky. Můžete zkusit začít u praktické lékařky, případně zkusit vyhledat neziskovou organizaci, která se specializuje přímo na problematiku návykových látek. Pokud by se stav zhoršoval, doporučuji lékaře vyhledat určitě – tím nic pokazit nemůžete.

Doporučovala bych nyní hodně pít a zkusit zůstat spíše v klidu, v prostředí, kde se dobře cítíte. Je možné, že stav je zejména psychického charakteru – nemusí být tedy způsoben tím, že v těle THC ještě stále působí. Ověřený recept na rychlejší odbourávání THC z těla bohužel neexistuje. Stav by Vás neměl nijak ohrožovat – jde spíš o to aktuálně překonat onu nepříjemnost.

Vzhledem k tomu, jak na Vás tráva působí, bych opravdu doporučovala již znovu nekonzumovat. Na psychiku některých lidí může THC působit nevyzpytatelně, negativně, což bude pravděpodobně Váš případ. Dala bych si pozor nejenom na THC, ale i většinu jiných návykových látek, které psychiku ovlivňují – sám píšete, že to takto vnímáte, což je fajn.

Doufám tedy, že se Vám co nevidět udělá dobře! Pokud budete chtít, můžete se na nás kdykoli v budoucnu obrátit, ráda o Vás zase uslyším.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!