Aktuální článek
Co se stane, když pozřete tisíc miligramů THC?

Co se stane, když pozřete tisíc miligramů THC?

  • V tomto článku se v žádném případě nesnažím propagovat nadužívání THC, které může vést k velmi nepříjemným zážitkům. Jsem naopak zastáncem opatrnosti a pečlivého dávkování. Pokud nemáte s potravinami s obsahem THC žádné zkušenosti, řiďte se jednoznačně pravidlem „méně je více“. Předávkování vás sice nezabije, místo příjemného stavu si ale můžete snadno přivodit menší panický záchvat.

Sám jsem zkušený kuřák a středně pokročilý jedlík, přesto nebo možná právě proto vím, jak jednoduché je to s konopnými pamlsky přehnat.

Kolik THC je možné pozřít na jeden „zátah“?

Většina známých mi potvrdila, že množství mezi 250 a 500 miligramy je vždy spolehlivě složilo. Rozhodl jsem se proto zkusit čokoládovou tyčinku Kushie Kandy s příchutí máty a poměrně extrémními 1 000 miligramy účinné látky. Na americkém trhu (resp. v těch státech, jež to povolují) jsou běžně k dostání sladkosti této firmy s obsahem 100 až 200 miligramů THC, 1 000 miligramů je ale opravdová rarita (proto jsem si koupil hned tři). Laskomina obsahuje extrakt z poctivých dvou gramů palic odrůdy Girl Scout Cookies.

Se samotnou konzumací jsem vyčkával do poledne příštího dne. Tyčinka měla nezaměnitelnou konopnou chuť, která ale nebyla nepříjemná a hlavně – nelepila se na zuby. Některé potraviny, které jsem měl možnost ochutnat, vykazovaly výrazně vyšší přilnavost, takže jste nezaměnitelný odér konopného extraktu cítili v ústech ještě dlouho po posledním soustu. Tohle bylo něco úplně jiného – kdybych to nevěděl, nikdy bych nevěřil, že obsahuje tak velké množství účinné látky. (Jistě, chuť konopí tam byla cítit, ale nikoli nepříjemně.)

 I zkušený „hulič“, který vykouří gram kvalitního konopí každý den, se při konzumaci THC ve formě potravin může lehce předávkovat.

Asi po dvou hodinách jsem začal cítit účinky THC. Špatně se mi zaostřovalo – neklamná známka toho, že látka se v těle vstřebala a začíná fungovat. Celkově se ten pocit špatně popisuje, ale přesto se o to pokusím: připadalo mi, že myšlenky mi plynou hlavou rychleji, než je stíhám vnímat, a hlavně rychleji než celý okolní svět. Moje vědomí se hnalo kupředu rychlostí světla, ale moje tělo s ním nedokázalo držet krok a neměl jsem energii cokoli dělat. Měl jsem ale na odpoledne plány, chtěl jsem jít nakoupit, uklidit a uvařit. Navzdory zesilující intoxikaci a návalům lenosti jsem se přinutil tohle všechno během pár hodin zvládnout.

Po splnění povinnosti jsem se někdy kolem čtvrté odpoledne přistihl při snění s otevřenýma očima. Pohyboval jsem se ve svém vlastním světě a byl jsem doslova líný jako veš. Každý pohyb, každé přesunutí těla z jedné polohy do jiné bylo jako zvedání mrtvé váhy. Ploužil jsem se po domě, co noha nohu mine, a klížily se mi oči. Nejradši bych to zapíchl na gauči a prostě spal, ale bylo teprve půl páté! Nevím přesně, který kanabinoid za to mohl, jestli THC nebo CBN, každopádně jsem byl ale zralý na pořádného šlofíka.

Nebezpečný uspávač

Asi v šest večer byl tento článek za cenu velkého osobního vypětí napůl napsaný. Soustředit se na klávesnici mi dalo opravdu hodně práce. Bloumal jsem od jednoho námětu k druhému, a kdybych neměl puštěnou hudbu, dávno bych usnul. Venku pršelo a já fascinovaně poslouchal bubnování deště na okenní parapet a ztrácel se v něm. Bojoval jsem se spánkem a zíval na celé kolo.

Rozhodl jsem se vypnout hudbu a pustit si film Počátek (Inception), protože se mi zdál pro danou chvíli ideální. Ihned po jeho začátku jsem ale udělal tu největší možnou chybu a uvelebil se na pohovce. Nevím ani jak, ale během chvíle jsem usnul, a nezbývá mi než děkovat prozřetelnosti za to, že se v tu chvíli nic nevařilo nebo nebyla puštěná voda.

Probudil jsem se za necelých dvanáct hodin, ve čtvrt na osm ráno, a cítil se skvěle. Můj gauč není z nejpohodlnějších, takže mě udivilo, že jsem spal tak dlouho a tak tvrdě.

Rozhodl jsem se zkusit čokoládovou tyčinku s příchutí máty a poměrně extrémními 1 000 miligramy účinné látky.

Když konopí kouříme nebo jíme, jsme pod vlivem látky zvané delta-9-tetrahydrokanabinol. Pokud se tento kanabinoid místo v plicích odbourává v žaludku a v játrech, jsou jeho psychoaktivní účinky výrazně (a tím myslím opravdu výrazně) silnější. I ten, kdo vykouří gram kvalitního konopí každý den, se při konzumaci THC ve formě potravin může lehce předávkovat. O to důležitější je přesné a citlivé dávkování.

Pokud bych měl svůj zážitek s bombou v podobě jednoho tisíce miligramů THC shrnout i po gastronomické stránce, rozhodně mohu říct, že to byla zkušenost pozitivní. Vůně čokolády s mátovou příchutí byla omamná a přímo lákala k ochutnání. A to opakovaně. Prostě skvělá kombinace kvalitní, hutné čokolády, chladivého esenciální oleje z máty a konopného extraktu. Každá ingredience je sama o sobě velmi výrazná, spolu však tvořily harmonický celek.

Zdroj: http://www.hightimes.com/read/what-happens-when-you-eat-1000mg-thc

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!