Aktuální článek
Už i ty jsi osel?

Už i ty jsi osel?

  • Kde se Konop-Aří, tam se dobře daří

Nechme na pokoji svéhlavé a velmi osobité lichokopytníky, které si lidé často berou do úst, pro osočení svého bližního. Středobodem našeho „osla“ je plocha do jednoho aru (100 m2), kterou může každý z nás na své zahrádce či pronajatém pozemku osít technickým konopím, a to bez jakékoliv povinnosti ohlašovat to či komukoliv se za svou bohulibou činnost zodpovídat. Jediné, co můžeme v budoucnu potřebovat, až ty nádherné a vitální krasavice ukáží, co jsou zač, je doklad o původu osiva, za něž je zodpovědný jeho prodejce.

Kdo se vážně zabývá konopnou problematikou, velmi dobře ví, že je načase napravit veřejné povědomí o této podivuhodně komplexní rostlině a navázat na historickou paměť mnoha generací.

„Konop-Ar“ je ekologicko-sociálně ekonomický projekt, jehož cílem je podnítit zájem
o co nejširší pěstování technického konopí jako původní, tradiční a bezkonkurenční ekologické rostliny s praktickým využitím v hospodářství i domácnosti.

Zájemcům o zapojení do projektu nabízíme certifikované osivo, ale především poradenský servis a možnost družstevního spolupodílnictví v případě zpětného odběru produkce (to je odvislé od logistiky a kvality vypěstovaného konopí) – užitek z toho mohou mít všichni zúčastnění. Budeme rádi, pokud se Konop-Áři rozhodnou vyzkoušet si domácí zpracování a získají základní řemeslné dovednosti, které v případě dalšího zájmu mohou využít pro soukromé či podnikatelské účely.

Nemalým přínosem projektu je jeho sociální rozměr – vzájemné poznávání se, podpora a tolik potřebné prohloubení sounáležitosti…

Takže – už jsi osel? My sice ještě ne, ale zanedlouho osejeme. A nebude to jen jeden ar, ale ve spolupráci s dalšími subjekty, a třeba i s vámi, i několik hektarů. Zde už budeme podléhat zákonu s ohlašovací povinností, který nás ale nemůže odradit.

Informace nejen o projektu najdete na www.konopa.cz či na www.tso.cz, případní zájemci pište na: info@konopa.cz.

Připojte se do konopné rodiny, protože nevědomost a zvrácené názory lze překonat nejlépe osobním příkladem. Jak říká moudré přísloví: nejlepší obrana je útok. To je to nejlepší, co můžeme pro pěstování konopí udělat. Jak příjemné bude slyšet: já jsem osel, ty jsi osel…

Za Občanské sdružení pro Trojčlennost v sociálním organismu a občanské sdružení Konopa Petr Hradil, Hanka Gabrielová a Michal Ruman.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!