Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: Denverský bong

Flashback ze světa konopí: Denverský bong

  • Neplánovanou zkoušku nervů si prožili zaměstnanci střední školy v severovýchodním Denveru. Nezvyklá kratochvíle jednoho ze studentů vyvolala poplach a evakuaci celé budovy.

Žák si totiž během jedné z přestávek rozbalil takzvaný gravity bong, který nádobu naplňuje kouřem na principu podtlaku. Nešlo ovšem o přípravu laboratorní práce v hodinách fyziky, nýbrž o obyčejnou kolektivní konzumaci marihuany.

Mluvčí ústavu k tomu s úsměvem řekla: „Speciální druh dýmky měl očividně několik konstrukčních chyb a omamný dým se tak začal rychle šířit po okolí. Za několik chvil zamořil celou učebnu a cítit byl i na chodbách. Rozhodli jsme se proto vyhlásit evakuaci a všechny studenty pro jistotu poslat domů. Bezpečnost je pro nás pochopitelně prioritou číslo jedna.“

Jedince, kteří stáli v bezprostřední blízkosti dýmky, vyšetřil lékař, který u nikoho neshledal zdravotní komplikace. Stát Colorado si jako jeden z prvních odhlasoval legalizaci marihuany pro rekreační užívání od jedenadvaceti let, ovšem se striktním omezením konzumace na veřejnosti. I proto mladíkovi, který jistě aspiruje na titul strojního inženýra, hrozí disciplinární řízení. Lze pouze doufat, že ve městě, kde se v poslední dekádě evakuace vyhlašovaly výhradně kvůli bláznům s upilovanými brokovnicemi, nebude trest moc přísný.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!