Aktuální článek
Drogová poradna: Stavy

Drogová poradna: Stavy

  • Rubrika vzniká ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Dobrý den.

Mám nepříjemné stavy úzkosti, strachu a paniky po snědení pěti sušenek s marihuanou. Vyzkoušela jsem je poprvé a naposledy. S drogami žádné zkušenosti nemám, ale tohle už nechci nikdy zažít. Jako by mi přestal fungovat mozek s tělem, nevěděla jsem, co je realita, a co se nestalo. Někdo na mně mluví a já odpovídám, a pak uvažuju, jestli se to stalo, nebo ne. Zírala jsem do stropu, srdce mi bušilo, chvěla jsem se, potila, měla jsem průjem a pocit na zvracení, bezdůvodně jsem plakala, nespala – nebo spíše měla strach usnout. Poraďte mi, prosím, co dělat, aby už mi bylo dobře. Kam se mám obrátit, co mám dělat, ať se ten bordel dostane z těla ven? Byla jsem i u doktora, řekla jsem mu, že mi je takhle špatně, ale bála jsem se říct z čeho. Řekl, že je to prý deprese (je fakt, že trpím dlouhodobým stresem z pracovního vytížení) a předepsal mi Lexaurin, Asentru a Sanval. Sice jsem ty prášky začala jíst, ale i tak to nepomáhá a mám strach, jestli je vůbec můžu jíst, když jsem neřekla pravou příčinu. Sama si ještě přidávám chlorelu, jestli pomůže.
Děkuji.

Dobrý den.

mrzí mne, co nyní prožíváte, a věřím, že v podobných experimentech už nechcete nadále pokračovat. Bohužel patříte mezi ty, na které má požití marihuany tyto opravdu velmi nepříjemné účinky. Je určitě dobře, že jste se ihned obrátila na lékaře. Z Vaší zprávy nemohu vyčíst, zda na praktického lékaře, či na psychiatra. Pokud jste vyhledala praktického lékaře, konzultovala bych Vaše problémy ještě s psychiatrem, který je přeci jen na důsledky v psychické oblasti více zaměřený. Pokud jste byla přímo u psychiatra, určitě bych Vám doporučila mu povědět o pravé příčině Vašich problémů. Určitě se mohl k požití marihuany připojit i dlouhodobý stres a zátěž v zaměstnání, nezbytné ale je, aby lékař, který Vám předepisuje medikaci, věděl i o požití marihuany. Rozumím, že je to pro Vás těžké a možná Vám brání i stud, ale myslete především na své zdraví, se kterým Vám pak psychiatr bude umět lépe pomoci.
Držím palce, ať je brzy lépe!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!