Aktuální článek
Přátelé konopí: Randy Marsh

Přátelé konopí: Randy Marsh

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity.

(45 let, USA; geolog, zpěvačka, kreslená postava)

Že se v městečku South Park hodně hulí, je známá věc. Kdo by neznal školního výchovného poradce pana Mackeyho a jeho „drogy jsou špatné, áno“, jehož před hipísáckým potulováním kdesi v Nepálu zachránila až protidrogová léčebna, nebo učitele pana Garrisona, hulícího s panem Kloboukem ukradený studijní vzorek trávy večer u televize.

Jasnou jedničkou je ovšem Randy Marsh. Sympatický kníratý otec jednoho z hlavních hrdinů amerického animovaného seriálu South Park, malého Stana, je znám svým neortodoxním přístupem k mnoha aspektům každodenního života. Milovník japonského zvracecího a brazilského prdícího porna, dvojnásobný držitel světového rekordu ve vyprodukování největšího exkrementu, nositel Nobelovy ceny za vědu za odhalení příčiny spontánního samovznícení člověka a penisový kouzelník Randy si rád užívá, a tak není divu, že kromě pivka a kořalky holduje také kvalitnímu čoudu.

Když v roce 2010 v coloradském South Parku zakázali prodejnu rychlého občerstvení KFC a na jejím místě zřídili výdejnu léčebného konopí, Randyho radost neznala mezí. Jaké však bylo jeho zklamání, když zjistil, že tráva je pouze na předpis pro vážně nemocné pacienty! Ovšem vědec Randyho formátu si vždy ví rady. Aby stihl chytit rakovinu do blížícího se koncertu Ziggy Marleyho, strčí si koule do mikrovlnky a záhy je majitelem rakoviny varlat a následně i kýženého receptu. Vesele si tedy vyhuluje i před nosem strážníka Barbradyho a jeho příkladu rychle následují další spoluobčané. Monstrózně zvětšené koule nejprve vozí na kolečku, než zjistí, že lepší je na nich skákat, poslouží také jako praktické sedátko u karetního stolku. Problém nastává až v okamžiku, kdy kvůli nateklým varlatům neprojde dveřmi do konopné lékárny a obsluha odmítá trávu prodávat mimo uzavřené prostory prodejny…

Jak ovšem dobře víme, progresivní Colorado zanedlouho legalizovalo i rekreační marihuanu, a tak si dnes milující otec dvou dětí může dopřát své neřesti i s protetickými varlaty a z vytažené kůže odoperovaných megakoulí ještě zbylo na fešný kabát pro jeho manželku Sharon. Nenechme se ale mýlit, ve výchově svých dětí je Randy příkladně zodpovědný a jeho syn Stan je tak náležitě poučen, že hulení ho sice nepřinutí vraždit lidi ani nefinancuje teroristy, nicméně by se měl raději věnovat něčemu užitečnějšímu. Oblíbenými modely Randyho Marshe jsou Jamaican Passion, Purple Urkle, Fisherman’s Friend a Alabama Kush.

Tip: South Park – řada 14, díl 3: „Medicinal Fried Chicken“ (Léčebné smažené kuře); řada 2, díl 4: „Ike’s Wee Wee“ (Ikeova obřízka)

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!