Aktuální článek
Přátelé konopí: Homer Jay Simpson

Přátelé konopí: Homer Jay Simpson

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity.

(cca 40 let, USA; pracovník jaderné elektrárny, kreslená postava)

Líný, impulzivní a lehce podprůměrně inteligentní (IQ 55) milovník koblih a piva „Houmr“ Simpson to dotáhl na jednu z nejslavnějších televizních postav všech dob a se svou rodinou si vydobyl dokonce hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Počátky jeho huličské kariéry byly ovšem dosti neslavné, když ho na střední škole hned při jeho prvním brku nachytal strážník se služebním psem. Na trávu pak na dlouhý čas zanevřel, a to až do doby, než ho jednoho dne napadlo hejno vran a v nemocnici mu museli zašít oko.

Na bolest mu ošetřující lékař předepsal, jak jinak, léčebné konopí. Domem Simpsonových se tak k překvapení ostatních členů rodiny valí vonný kouř a Homer na plné pecky sjíždí Deep Purple, zamiluje se do dříve nenáviděné Líziny hry na ságo („páni, z toho saxíku by byla parádní dýmka“), od Flanderse si nechá přečíst celou bibli a na půdu si nastěhuje dalšího velkého springfieldského huliče, řidiče školního autobusu Ottu Manna. Díky své nově nabyté schopnosti tlemit se každé hovadině se v práci stává oblíbencem ředitele elektrárny pana Burnse a je povýšen na viceprezidenta společnosti. Podepisuje legalizační petice a stane se dokonce konopným aktivistou, se svým zásadním projevem však v marihuanovém opojení přichází s křížkem po funuse až den po hlasování o příslušném zákoně…

Na nátlak rodiny Homer později s hulením oficiálně sekne, existuje však důvodné podezření, že mimo kameru a zvídavé zraky Marge a dětí ve své zálibě tu a tam přeci jen pokračuje. O tom svědčí například fakt, že o pár sérií později Homer konstatuje, že jako rodič selhal, jelikož jeho děti neznají jeho oblíbenou huličskou dvojku Cheeche a Chonga, kteří právě přijíždějí do Springfieldu. Homer proto bere celou rodinku na jejich vystoupení, a když se tito dva rozhádají, zaujímá po boku Cheeche Chongovo místo a nově vzniklé duo Cheech & Chunk vyráží na úspěšné turné. Na Simpsona je však vystupování moc práce, a tak se nakonec zasadí o Chongův návrat do původní sestavy a při jejich comebacku již mimo záběr kamer odchází do zákulisí vyzvednout ze šatny nějaké to pálení… Zda dnes již Homer může hulit zcela legálně bohužel nevíme, neboť ve kterém americkém státě se městečko Springfield nachází, zůstává nadále nerozluštěnou záhadou.

Tip: The Simpsons – řada 13, díl 16: „Weekend at Burnsie’s“ (Homerova zelená medicínka); řada 22, díl 16: „A Midsummer’s Nice Dream“ (Haluze nocí svatojánských)

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!