Aktuální článek
Seedbanka: Kannabia

Seedbanka: Kannabia

  • Kannabia je jednou z nejstarších španělských semenných bank a jako taková nabízí slušný sortiment kvalitní genetiky, která si našla cestu domů k mnoha pěstitelům. U nás se jedná o takřka nejprodávanějšího španělského výrobce.

Po svém založení v roce 2005 v Granadě se na dlouho stala vlajkovou lodí Kannabia Seeds jejich variace na bílou vdovu jménem La Blanca, které sekundoval povedený BCN Diesel. Později se objevily další odrůdy, jako Pato #1, Mataro Blue nebo Karamelo, které získaly popularitu i u našich venkovních a skleníkových pěstitelů. Na Youtube najdete pod heslem Kannabia nemálo videí představující členy týmu i jednotlivé odrůdy, která rozhodně stojí za zhlédnutí.

Velitel je žena

Kannabia Seeds jsou (když pomineme jejich odrůdy) zajímaví zejména skutečností, že většinu posádky tvoří ženy. Žádná taková seedbanka se v našem seriálu dosud nevyskytovala a jedná se přinejmenším o velkou zvláštnost. Pěstování i šlechtění konopí je jinak prakticky výhradní doménou mužů a je velice příjemné vidět, že toto dogma není stoprocentní.


Samonakvétačky

V Kannabia začínali se dvěma odvozenými trpaslíky, Flash a Gnomo. Jednalo se o selekce odrůd Auto White Dwarf a Lowryder. Po několika letech práce s těmito odrůdami byla stvořena řada odrůd druhé generace. Obecně je v těchto liniích viditelný významnější podíl sativních genů a vyšší odolnost rostliny.
Později byla přidána kategorie MaxAuto, která zahrnuje křížence pravých samonakvétacích odrůd a klasických linií. Připomíná to koncept Fast verzí od Sweet Seeds a Royal Queen Seeds. Tyto odrůdy mají prodlouženou vegetační dobu při zachování nezávislosti začátku květu na délce dne. MaxAuto odrůdy jsou určeny specificky pro venkovní pěstování.

Merchandising

Kannabia má nadstandardně obsáhlou nabídku reklamních předmětů, takže pokud se vám jejich odrůdy zalíbí, máte možnost svoji náklonnost dát najevo hned deseti různými způsoby. Můžete si jít zahrát basket v jejich dresu, vyrazit běhat v jejich softshellové bundě, hodit si dozadu jejich kšilt, zahřát se v jejich mikině nebo si na sebe vzít jejich triko či tílko. Mezi méně obvyklý merchandising patří drtičky na bylinky velikosti kreditní karty, sportovní taška, sada zahradnického náčiní či dokonce sluchátka. Kannabia Seeds jsou zkrátka zajímavou seedbankou, která zaujme nejen bohatou nabídkou samonakvétacích odrůd, ale i neobvyklým ženským elementem.

Za Kannabia Seeds nám zodpověděl pár otázek jejich designer a webmaster Ato.

Máte nějaké zábavné nebo zajímavé historky ze svých začátků?

Největší sranda je, když někomu řeknu, čím se živím. Ty překvapené výrazy! Vždycky se ptají, jestli takové povolání doopravdy existuje.

Které vaše odrůdy jsou mezi zákazníky nejpopulárnější a proč si myslíte, že to tak je?

Z klasických je to Mataro Blue pro obecně vysokou kvalitu odrůdy a pro své terapeutické využití. Nejoblíbenější samonakvétačka je Baby Boom Auto, a to asi díky vynikající chuti.

Které z vašich odrůd sami nejvíce preferujete?

Zaprvé je to Karamelo, což je slaďoučká indika, která mi prostě vylepší den, a pak Pharaoh, který mi vykouzlí neustálý úsměv, kdykoli to potřebuji.

Proč prodáváte jen feminizovaná semena?

Dříve jsme prodávali i klasická semena, ale o feminizovaná je mnohem větší zájem, protože se snáze pěstují.

Kolik nových odrůd uvádíte ročně na trh a jak udržujete kvalitativní standardy?

Každý rok to udělá několik přírůstků. Novou odrůdu vypouštíme na trh teprve ve chvíli, kdy jsme přesvědčeni, že se přinejmenším vyrovná zbytku našeho sortimentu.

Jaká je ve vaší zemi právní situace kolem konopí a jaké z toho pro vaši firmu plynou důsledky?

Ve Španělsku to není tak zlé jako v jiných zemích, takže naše podnikání není nijak zvlášť omezováno. K úplné legalizaci pěstování a užívání konopí nám ale chybí ještě pořádný kus cesty.

Chcete ještě něco na rozloučenou sdělit našim čtenářům?
V Kannabii jsou skoro samé ženy, a proto vyzýváme i ostatní příslušnice něžného pohlaví k pěstování. Stereotyp, že grower je výhradně muž, je překonán.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!