Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: Zelená šuškanda

Flashback ze světa konopí: Zelená šuškanda

  • Jak u blbých na dvorečku či v tomto případě spíše ve skleníčku si museli přijít zaměstnanci Státního ústavu pro kontrolu léčiv během návštěvy na akademické půdě Mendelovy univerzity v Brně.

Na střeše zde totiž objevili dvacetimetrové ilegální pole marihuany, které si zde navíc zcela paradoxně pěstovali pracovníci policie. Průhledný skleník poutal pozornost studentů již poměrně dlouho a po celém kampusu se zelená šuškanda šířila rychlostí světla. Bezbřehé stupidity dosáhl až fakt, že úřady na sebe pracovníci školy upozornili sami.

Aktualitou pobavil deník Eurozprávy: „Pikantní je, že univerzitní zahradnické dobrodružství vzniklo na popud ostravské policie a úzce souvisí s předloňským zátahem na growshopy. Kriminalisté univerzitě zadali znalecký posudek, aby dokázali, že ze zabavených semen lze vypěstovat marihuanu obsahující nepovolené množství THC.“ Nic by se ovšem neprovalilo, kdyby se škola neucházela o zakázku k pěstování léčebného konopí. Úředníci SÚKL tak při kontrole prostředí zjistili, že marihuana už ve škole roste. A ačkoli měla sloužit jako důkaz u soudu, policie tentokrát přijde s prázdnou. Ačkoliv jsou skleníky poměrně moderní, podmínky, v nichž univerzita rostliny pěstovala, byly katastrofální.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!