Aktuální článek
Anketa: 85 % prarodičů je pro legalizaci marihuany

Anketa: 85 % prarodičů je pro legalizaci marihuany

  • Prarodiče, tedy členové společnosti, kteří nashromáždili nejvíce zkušeností, znalostí a moudrosti, jsou podle výsledků nové ankety velkou většinou pro legalizaci marihuany.

Nijak nelze omluvit kriminalizování dospělých, kteří se pro relaxaci rozhodli užívat substanci bezpečnější než alkohol.

– Morgan Fox, Marijuana Policy Project

Magazín Grand, který sám sebe nazývá „jediným magazínem pro dnešní prarodiče“, zveřejnil ve čtvrtek výsledky ankety, která se objevila v jejich březen/duben vydání: Je čas legalizovat marihuanu? Ohromujících 85 procent respondentů odpovědělo, že ano. Tráva by měla být legalizována.

Dokonce i čtenáři, kteří marihuanu sami neužívají, tvrdí, že je pokrytecké zakazovat trávu, když cigarety, alkohol a nezdravé jídlo jsou legální, i když jsou zodpovědné za tolik zdravotních problémů a úmrtí.

Poukázali na to, že konopí je používáno na ulehčení od syndromů jako bolest či nausea, a že v některých státech legálně působí výdejny, prodávající léčebnou marihuanu.

Respondenti také upozornili na fakt, že ve Spojených státech jsou z daní utráceny miliardy dolarů na výdaje policie a soudů v souvislosti s vymáháním marihuanových zákonů. Přitom by mohly být lépe použity na školství a infrastrukturu.

Prarodiče, kteří jsou součástí Baby Boomer generace (narození v letech 1946 až 1964), mají unikátní pohled na marihuanu, jelikož vyrůstali v době, kdy se konopí stalo mainstreamovou drogou. Prarodiče jedenadvacátého století jsou skupinou s významným vlivem na americkou mládež, jelikož jsou podle Úřadu pro sčítání obyvatel primárními obstaravateli péče pro více než šest milionů dětí.

Ve skutečnosti prarodiče zajišťují okolo 75 procent nerodičovské péče o děti, což představuje značný posun v rodinné dynamice. Nyní se tedy zdá, že při vychovávání a ovlivňování nové generace nahlížejí starší lidé na marihuanu spíše jako na neškodnou zálibu, než jako na vstupní bránu k celoživotní drogové závislosti.

„Já jsem rozhodně pro dekriminalizaci,“ komentoval anketu D.W. z Guysville v Ohiu. „Rozhodně bych daleko raději viděl svá vnoučata kouřit trávu, než užívat tabák nebo alkohol. Navíc očekávám, že brzy budu potřebovat konopí pro své vlastní zdraví, a tak nechci, aby bylo ilegální. Celá tahle šaráda by měla být zastavena; vyhazujeme příliš mnoho peněz na válku proti drogám a nemáme z ní žádné pozitivní výsledky. Celý tento přístup je kontraproduktivní.“

Navštivte online stránku březnovo-dubnového vydání magazínu Grand se čtenářskou anketou, která se ptá, zda je čas legalizovat marihuanu, na adrese http://www.nxtbook.com/nxtbooks/grand/20110304_v3/index.php#/51/OnePage

Zdroj: http://www.tokeofthetown.com/2011/05/poll_85_of_grandparents_favor_marijuana_legalizati.php

Překlad: Michal Řehák

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!