Aktuální článek
Policejní komisařka Washingtonu D. C.: Perzekvujeme lidi za konopí, přitom alkohol představuje daleko větší problém

Policejní komisařka Washingtonu D. C.: Perzekvujeme lidi za konopí, přitom alkohol představuje daleko větší problém

  • Bojovníci za legalizaci v americkém hlavním městě získali na svou stranu nečekaného spojence.

Nejvyšší představitel policie ve Washingtonu Cathy Lanierová se postavila za nedávné rozhodnutí občanů v referendu legalizovat v celém distriktu držení a pěstování konopí pro rekreační účely, když veřejně prohlásila, že kvůli trestům za držení konopí lidé nenávidí policii, ovšem skutečný a daleko závažnější problém pro celou společnost představuje alkohol.

Policie s rozumem

Svůj – na člena policejního sboru velmi netradiční – postoj Lanierová obhajovala na nedávném setkání Spolku amerických novinářek. Sdělila přítomným, že washingtonská policie uvítala nedávnou legalizaci konopí v rámci okresu, a dodala, že pokusy republikánských kongresmanů odvrátit přijetí tohoto zákona (spojené dokonce s výhružkami starostce města, že ji poženou k soudu) „nestojí za řeč“.

„Uživatel konopí na policistu nikdy nezaútočí,“ vysvětlila Lanierová. „Chce si většinou jen sehnat brambůrky a rozvalit se v klidu doma na pohovce. Skutečným problémem ve společnosti je alkohol.“

„Sami policisté považují zatýkání lidí za držení a užívání konopí za naprostý nesmysl,“ uvedla Lanierová s tím, že ve většině případů to policistům pouze přidělává spoustu práce s papírováním a výpověďmi před soudem, zabírá to zbytečně čas i justičním orgánům a plýtvá se přitom penězi daňových poplatníků. Na závěr prohlásila, že prohibice a represe spojená s konopím ničí vztahy mezi veřejností a policií: „Nikam to nevede a lidi nás za to nenávidí,“ podotkla.

Cathy Lanierovou jmenoval v lednu 2007 tehdejší starosta Washingtonu Adrian Fenty. V roce 2012 jí byla smlouva prodloužena o dalších 5 let.

Zdroj: http://thejointblog.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!