Aktuální článek
Veletrh FOR SENIOR představí možnosti, jak si aktivně užít stáří

Veletrh FOR SENIOR představí možnosti, jak si aktivně užít stáří

  • Již po deváté se bude v PVA EXPO PRAHA v Letňanech konat veletrh pro plnohodnotný aktivní život FOR SENIOR. Letos se bude tato veletržní akce, určená lidem zralého věku, konat ve dnech 9. - 12. dubna 2015. A chybět tam ani tentokrát nebude náš magazín ani sdružení Legalizace.cz, které bude zdarma nabízet semena léčebného konopí v rámci akce Semínka seniorům.

Veletrh FOR SENIOR je největší odbornou veletržní akcí v Čechách zaměřenou na tuto cílovou skupinu. Mnoho vystavovatelů se na veletrh vrací opakovaně a každý rok jejich počet vzrůstá. Nechybí zde zástupci cestovních kanceláří s nabídkou lázeňských pobytů pro seniory, organizace nabízející aktivity pro využití volného času, firmy s potravinovými doplňky, stejně jako instituce zaměřené na vzdělávání seniorů.

Vedle široké nabídky výrobků, které seniorům usnadní a zpříjemní život, nabízí i zajímavý odborný doprovodný program. Na návštěvníky zde čeká například 1. ročník turnaje FOR SENIOR Pétanque Cup dvojic nebo 1. ročník turnaje v nordic walking neboli severské chůzi na 1200 metrů. „Spolupráce a část organizace na doprovodném programu je zajištěna díky KS Řepy a AKSen,“ doplňuje manažerka veletrhu Kateřina Dvořáková.

Svůj stánek na veletrhu bude mít stejně jako loni také náš magazín, a to společně s občanským sdružením Legalizace.cz. To zde bude v rámci akce Semínka seniorům rozdávat semínka léčebného konopí.

S aktuálními tématy, zahrnující například seznámení s národním akčním plánem podporujícím pozitivní stárnutí pro období let 2013 – 2017, s principy navrhování bydlení pro seniory a hendikepované osoby nebo s využitím chráněných dílen pro konstrukci asistivních prvků, vystoupí na veletrhu Český klub bezpečnostních služeb z. s. Odpočinek od ruchu veletrhu nabídne potom kino kavárna, kterou návštěvníci najdou v hale č. 6.  Více informací o veletrhu, vystavovatelích i doprovodném programu najdete na stránkách www.forsenior.cz.

Semínka seniorům

V rámci kampaně Semínka seniorům poskytuje o.s. Legalizace.cz zdarma a proti čestnému prohlášení semínka léčebného konopí všem žadatelům/pacientům starším osmnácti let. Kampaní tak reaguje na neustálé dotazy a požadavky lidí, kteří hledají cesty jak získat léčivé konopí a informace o jeho dalším využití jako léku.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!