Aktuální článek
Fénixovy slzy za konopný výtažek

Fénixovy slzy za konopný výtažek

  • Tento článek je určen všem, kdo si chtějí připravit konopný výtažek, a divákům filmu Útěk před lékem . Film pojednává o účincích užívání konopí jako léku pro řešení zdravotních potíží včetně rakoviny.

Po vážném zranění hlavy v roce 1997 nalez Rick Simpson v situaci, kdy si konvenční medicína nevěděla rady a vedlejší účinky léků byly čím dál tím nesnesitelnější, úlevu pro své zdraví pomocí výtažku z konopí. Když zjistil, že jeho konopné preparáty (s vysokou koncentrací THC) vyléčí rakovinu a jiné nemoci, snažil se zdarma podělit se o tento poznatek s co největším počtem lidí a o těchto úspěších uvědomil úřady a lékařskou obec. Když se příběh Ricka Simpsona objevil na veřejnosti, dlouhá ruka zákona ho obvinila z držení a obchodování s marihuanou. Rick se do své vlasti, Kanady, již nevrátil a nějaký čas se dokonce zdržoval v ČR.

Na dotazy týkající se konopného výtažku odpovídá Mgr. Jindřich Bayer, který v roce 2009 pozval Ricka Simpsona do ČR a uspořádal s ním sérii veřejných přednášek na toto téma.

Jaký je rozdíl mezi konopným výtažkem a konopným olejem?

Konopný výtažek se vyrábí ze sušených květů (vrcholíků či tzv. palic) konopí a jedná se o koncentrovanou pryskyřici z květu konopí, která je získaná extrakcí…

V obchodech se zdravou výživou lze koupit olej z konopných semen, který je lidskému tělu a zdraví velice prospěšný. Neobsahuje však THC ani další cannabinoidy, které dokáží pomoci s rakovinami a dalšími vážnými nemocemi.

Kde vzít surovinu na výrobu výtažku?

Vyrábějte jej pokud možno z konopí, které si sami vypěstujete venku nebo doma pod umělým osvětlením. Nebudete tak muset platit překupníkům a vyhnete se i problémům s rozdíly ve kvalitě i ceně nabízeného konopí. Nemáte-li s pěstováním konopí zkušenosti, pořiďte si na internetu, v knihkupectví či growshopu nějakou knížku nebo video o pěstování. Osobně mám nejraději Marijuana Horticulture: The Indoor/Outdoor Medical Grower’s Bible od Jorge Cervantese. Skvělé knížky o pěstování ale napsal i třeba Ed Rosenthal a další.

VAROVÁNÍ: Konopí prodávané na ulici se podle mých zkušeností pro léčbu většinou nehodí. Výtažky od dealerů často obsahují nečistoty a je-li v nich THC, bývá ho tam málo. Chcete-li si zajistit kvalitní a čistý výtažek, vyrobte si jej sami nebo si jej nechte vyrobit od někoho, komu věříte.

Jak mám výtažek užívat?

Vysoce kvalitní konopný výtažek lze jíst, užívat ve formě čípků, kouřit z vaporizéru nebo mazat na pokožku. Výtažek je také možno smíchat s krémy a mastmi a používat na pleť pro krásu, nebo na kůži na nejrůznější problémy.

Kolik výtažku si mám vyrobit a kolik mám užívat?

Z půl kila velmi suchých květů kvalitního konopí lze obvykle vyrobit 55 až 60 gramů vysoce kvalitního výtažku, které obvykle stačí na vyléčení i těch nejvážnějších rakovin, obzvláště v případě čerstvě diagnostikovaných pacientů, kteří ještě neabsolvovali chemoterapii a ozařování. I pacienty po chemoterapii a ozařování lze často zachránit, je k tomu ale obvykle potřeba spotřebovat mnohem více výtažku, protože je nutno odstraňovat i škody napáchané chemoterapií a ozařováním. Doporučenou dávku 60 gramů výtažku pacienti obvykle zkonzumují během devadesáti dnů, mají-li ale za sebou chemoterapii nebo ozařování, budou muset výtažek užívat déle a sníst ho 120 až 180 gramů. Po vyléčení a odstranění všech následků a škod z předchozích léčeb pacientům doporučuji užívat udržovací dávku, kdy za měsíc spotřebují cca jeden gram výtažku.

Léčbu je dobré zahájit tak, že se třikrát denně sní malá kapička výtažku o velikosti půlky zrnka suché krátkozrnné rýže (nebo půlky hlavičky od sirek, přibližně 0,01 až 0,02 g). Dávku vždy po čtyřech dnech zdvojnásobte, dokud nebudete užívat celkem jeden gram výtažku denně (tj. cca 0,33 g třikrát denně). Pacienti si tak mívají možnost vytvořit si na výtažek toleranci a zvyknout na jeho účinky. Někteří si ji vytváří rychle a snadno, jiní pomaleji. Vždy pacientům říkám, že se uzdraví tím rychleji, čím rychleji sní potřebnou dávku výtažku. Jeden z mých pacientů ve svých 82 letech bral dva gramy výtažku denně, jezdil do města mezi lidi a nikdo na něm ani nepoznal, že něco užívá. Lidem, kteří užívají silné a nebezpečné léky proti bolesti, např. morfin, obvykle doporučuji začít s dávkou o velikosti celého zrnka krátkozrnné rýže (cca 0,2 g). Jde o to, aby dávky zvyšovali co nejrychleji, aby mohli vysadit všechny nebezpečné léky a aby se bolest tlumila výtažkem. Vysoce kvalitní výtažek z těch správných odrůd dokáže zastavit bolesti, se kterými nepohne ani morfin. Výtažek je také možno aplikovat na povrchová zranění, i tam dokáže odstranit bolesti během několika minut.

Budu se cítit intoxikován/a konopím?

Mnozí z těch, kteří se řídili mými pokyny, mi říkali, že se během léčby nikdy necítili zhulení. Přesto je třeba počítat s tím, že účinky konopí jsou individuální a záleží na aktuálním fyzickém i psychickém rozpoložení daného jedince.

Získám na konopí závislost?

Konopný výtažek nevyvolává bažení. Je nenávykový, neškodný a funguje v širokém spektru využití.

Existují rozdíly mezi jednotlivými odrůdami konopí?

Budete-li si kupovat nebo pěstovat konopí, sežeňte si odrůdu s co nejvyšším obsahem THC. Výtažky ze sativ lze použít jako zdroj energie pro lidi s depresemi. Na většinu ostatních zdravotních potíží ale rozhodně doporučuji používat konopí indické, protože má výraznější relaxační účinky a lépe se po něm spí a odpočívá.

Kterou odrůdu si mám vybrat?

Na tuto otázku se mi těžko odpovídá, protože jsme v podstatě vystaveni na milost a nemilost prodejcům semen. Oni rozhodují o tom, co budeme pěstovat. Potíž je v tom, že když si objednáte třeba Bílou vdovu (odrůda White Widow) od pěti různých prodejců semen, vyroste vám s velkou pravděpodobností pět rozdílných typů rostlin. Bílá vdova, kterou jsem pěstoval v Kanadě, měla velmi silný sedativní účinek a šel z ní vyrobit výtažek s extrémně silnými účinky proti bolesti. Kdybych si ale od stejného prodejce objednal semínka dnes, pravděpodobně by mi vyrostly rostliny se zcela rozdílnými léčivými vlastnostmi. Evropské Bílé vdovy ve srovnání s kanadskými mnohem více energizují a většinou bohužel nemívají potřebné léčivé účinky, chybí především silný spavý účinek. Sami tedy vidíte, že si nemůžete být nikdy jisti tím, co dostanete a co vlastně budete pěstovat. Proto je nutno zajistit, abychom měli neustále k dispozici semínka odrůd s popsanými léčivými vlastnostmi, aby i běžní lidé věděli, co jim vyroste. K tomu potřebujeme mít možnost svobodně pěstovat nejléčivější odrůdy na světě, abychom následně mohli jednoduchým procesem eliminace zjistit, ze kterých odrůd lze vyrobit nejlepší výtažky na tu kterou nemoc či potíž. Poté bude možno zajistit stálý přísun takových semen a lidé si budou moci pěstovat odrůdy, které jim budou nejlépe vyhovovat.

Výtažek vždy vyrábím ze silných odrůd indického konopí, dobrých výsledků ale jde dosáhnout i s výtažky z kříženců sativy a indicy s převahou indicy. Na světě jsou tisíce odrůd konopí, které se během času vzájemně pokřížily a mají své unikátní rozdílné léčivé vlastnosti. Některé odrůdy se více hodí proti bolestem, jiné třeba pacientům se zeleným zákalem na snižování nitroočního tlaku nebo diabetikům na udržování hladiny cukru v krvi. To, že je konopí rostlina s tisíci léčivých účinků, neříkám jen tak. Jakmile jednou poznáte, jak rozdílné léčivé účinky mohou mít výtažky připravené z různých odrůd, pochopíte to také. Štěstím v neštěstí je ale to, že správně připravený výtažek dle všeho funguje velmi dobře na všechny typy rakoviny. Momentálně mohu lidem říci jen to, ať si na výtažek objednají nějakou silnou indicu nebo křížence sativy a indicy s převahou indicy a ať to konopí má aspoň 20% THC.

Často bývám dotazován, kde je možno zakoupit semínka. V některých státech je to opravdu obtíž. Na internetu najdete mnoho prodejců semínek, po celém světě ale podle mých informací zasílá pouze Attitude Seed Company z Velké Británie. Doufám, že tyto informace pomohou všem, kteří se snaží sehnat tu správnou odrůdu pro výrobu svého léku. To, jaké fantastické účinky má výtažek, už víme. Teď už jen potřebujeme, abychom mohli svobodně zdokonalovat odrůdy, ze kterých se budou vyrábět ty nejúčinnější léky.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!