Aktuální článek
Americká protidrogovka schválila výzkum působení extáze na úzkosti vyvolané smrtelnými nemocemi

Americká protidrogovka schválila výzkum působení extáze na úzkosti vyvolané smrtelnými nemocemi

  • Úřad pro kontrolu drog (DEA) ve Spojených státech povolil výzkum možného využití aktivní látky v extázi – MDMA – při léčbě depresí a úzkostných stavů spojených s nemocemi ohrožujícími život.

Multidisciplinární asociace pro psychedelická studia (MAPS) ve svém posledním zpravodaji uvádí: „Úřad pro kontrolu drog Spojených států udělil 13. března 2015 Dr. Philu Wolfsonovi licenci pro použití látek zařazených mezi nejnebezpečnější drogy (Schedule 1 Substances).“

Léčivé MDMA

Uznávaný odborník povede výzkum, jenž se zaměří na využití MDMA při psychoterapii u pacientů s terminálními chorobami.

Projekt přitom podpořily i další významné organizace – Institucionální hodnotící komise, Kalifornský poradní panelem pro výzkum (Research Advisory Panel of California – RAPC) a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration – FDA).

Studie bude provedena na pacientech žijících v kalifornském okrese Marin a podle MAPS je jejím primárním cílem „sesbírat předběžná data o bezpečnosti a účinnosti používání MDMA při psychoterapii u 18 pacientů se smrtelnými nemocemi.“

Z vědeckého hlediska se bude jednat o klinickou studii fáze II, která je dvojitě zaslepená, randomizovaná a kontrolovaná placebem.

„Souhlas DEA byl posledním krokem v náročném a zdlouhavém procesu získávání všech potřebných povolení,“ okomentoval vývoj Dr. Wolfson. Nezbývá než doufat, že se s podobně zaměřenými výzkumy různých psychedelických drog budeme v budoucnu setkávat stále častěji.

Zdroj: http://thejointblog.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!