Aktuální článek
Proč demonstrovat?

Proč demonstrovat?

  • Demonstrace za legalizaci konopí Million Marihuana March 2015 se nezadržitelně blíží. Každoroční setkání příznivců zeleného listu a odpůrců konopné prohibice je naplánované na pátek 8. května od půl jedné na Karlově náměstí v Praze.

Důvody, proč si myslím, že je důležité se této akce zúčastnit, mohu shrnout do několika bodů:

Nesouhlas. Pokud je vám nesympatické, že si na zahradě nemůžete svobodně pro svou potřebu pěstovat pár rostlin konopí, na půdě sušit jejich květy a pak je ve svém obýváku konzumovat, přijďte na demonstraci, kde můžete osobně vyslovit svůj názor, napsat ho na transparent a vyjádřit své rozhořčení do megafonů i do médií.

Setkání. MMM je ideální místo pro setkání s dalšími podporovateli legalizace. Nebudete tak mít pocit, že jste sami, kdo nad současnou konopnou prohibicí nechápavě kroutí hlavou.

Podpora. Pražská demonstrace není jen místní akcí, která kritizuje českou drogovou legislativu, ale je součástí globálního hnutí a vyjadřuje nesouhlas s kriminalizací konopí a jeho uživatelů po celém světě.

Průvod. Jestli vás láká projít se centrem metropole za doprovodu hudebních a alegorických vozů, tancovat a veselit se, pak se 8. května jistě setkáme.

Kultura. S legalizací konopí sympatizuje mnoho umělců a muzikantů, kteří na akci každoročně vystupují. Těšit se můžete na hvězdný line-up kapel a djs, ať už budou hrát během průvodu z nákladních vozů, odpoledne na koncertě, či v noci ve vybraných klubech.

Politika. Demonstrace vám nabízí možnost setkat se s poslanci, senátory i místními zastupiteli, kteří akci pravidelně navštěvují buď na pozvání, nebo ze zájmu či zvědavosti. Využijte příležitosti poslechnout si jejich názor v moderované diskusi nebo je osobně konfrontujte s jejich pasivním přístupem k myšlence legalizace konopí pro osobní potřebu.

Svoboda. Million Marihuana March je neoficiálně vyhlášen dnem svobody držení a užívání. Tak proč se držet stranou?

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!