Aktuální článek
Národní ústav pro otázky zneužívání drog potvrdil, že konopí zabíjí rakovinné buňky

Národní ústav pro otázky zneužívání drog potvrdil, že konopí zabíjí rakovinné buňky

  • Americký Národní ústav pro otázky zneužívání drog (NIDA), což je státní výzkumné zařízení s ročním rozpočtem přesahujícím miliardu dolarů, připouští, že konopí může zabíjet určité rakovinné buňky a další pak dokáže redukovat.

Publikace nazvaná Fakta o drogách, jejíž revidovanou verzi NIDA vydala v dubnu 2015, uvádí, že „nedávno provedené pokusy na zvířatech prokázaly, že konopí může určité rakovinné buňky zabíjet a u dalších dokáže zmenšovat jejich velikost“.

Budoucí lék na rakovinu?

V publikaci se mimo jiné píše: „Důkazy získané v rámci jedné studie provedené na zvířatech naznačují, že výtažky z rostlin konopí dokáží zmenšit jeden z nejzávažnějších typů rakoviny mozku – gliomu.“

Na jiném místě se pak dočteme: „Výzkum provedený na myších prokázal, že pokud se tyto výtažky použijí společně s ozařováním, zlepší se celková účinnost radioterapie.“

V této publikaci NIDA poprvé oficiálně potvrdila, že konopí má opravdu léčebné vlastnosti a je tedy pravým opakem látek uvedených na seznamu ilegálních drog první kategorie (tzv. Schedule 1 Substances), které žádný léčebný potenciál mít nemají.

Celé znění publikace najdete zde.

Zdroj: http://thejointblog.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!